Suzuki Splash: mini MPV míří na náš trh

Suzuki po několika letech přichází se záplatou díry, která zůstala po modelu Wagon R, do její nabídky v květnu přibude „mini MPV“ Splash.

Historie modelu Splash se začala psát v roce 2006, kdy se předprodukční verze tohoto vozu poprvé představila na autosalonu v Paříži. Sériová verze byla představena o rok později ve Frankfurtu a díky společné platformě a nabídce motorů s modelem Opel Agila, byl Splash mnohokrát prezentován jako jeho menší bráška neměckého vozítka.

Svým působením na Evropském trhu má vůz poskytnout vhodnou alternativu pro mladou rodinu, která jej bude využívat hlavně na jezdění po městě, ale zvládnout by měl i delší trasy. Svou funkci malého rodinného auta má Splash potvrzovat i poměrně vysokým stupněm bezpečnosti posádky. Kromě ABS, ESP a EBD disponuje vůz i šesticí airbagů.
 
Nabídka motorů odpovídá primárnímu určení tohoto mini MPV a sestává z dvojice benzínových agregátů a jednoho dieselu. Prvním z nabízených je zážehový tříválec objemu 1,0 l. disponující výkonem 48 kW (65 koní). Druhý benzínový agregát má již čtyři válce, objem 1.2 l a celkový výkon 63 kW (86 koní). Jako dieselová alternativa je zde připraven motor o objemu 1,3 l se systémem common-rail a výkonem 75 koní.
 
Všechny vozy jsou standardně vybaveny pětistupňovou manuální převodovkou, přičemž k benzínovému čtyřválci bude za příplatek dostupný i čtyřstupňový automat. Do budoucna není vyloučeno ani další obohacení nabídky motorů, to ovšem závisí na poptávce a aktuální situaci na trhu.
 
Automobilka Suzuki počítá s ročním prodejem přes 60 tisíc kusů a nový model Splash bude stejně jako Swift, SX4 a Ignis vyráběn v Maďarské fabrice Esztergom. Cena základní verze se bude v Německu pohybovat kolem 9 900 Euro (cca. 250 000 Kč), dá se ovšem předpokládat, že u nás bude hodnota na cenovce zakladní verze o málo vyšší.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek   
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Suzuki Splash
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků