Suzuki se spřáhlo s Toyotou. Do ČR míří plug-in hybrid Across s technikou RAV 4!

Půjde o první model Suzuki v Evropě, který vznikl ve spolupráci s Toyotou.

Vlastně zde máme další učebnicový příklad snižování nákladů a sdílení techniky mezi dvěma automobilkami. Suzuki využije techniky Toyoty a do nabídky v Evropě příští rok uvede nové SUV střední třídy Across, které se postaví nad současnou Vitaru. Výchozí model je zde jasný, koukáte na přeznačkovanou Toyotu RAV4.

Druhá nejlépe zrychlující Toyota je RAV4 do zásuvky. Má 306 koní a dynamiku sporťáku

Druhá nejlépe zrychlující Toyota je RAV4 do zásuvky. Má 306 koní a dynamiku sporťáku

Přesněji mluvíme o plug-in hybridní variantě RAV4, která zajistí Suzuki v rámci Acrossu první hybrid do zásuvky v nabídce. Pod kapotou očekávejte atmosférický 2,5litrový čtyřválec o výkonu 136 kW (185 koní) a točivém momentu 227 N.m, kterému vypomohou dva elektromotory – na přední nápravě s parametry 134 kW (182 koní) a 270 N.m, na zadní pak 40 kW (54 koní) a 121 N.m.

S kapacitou baterie 18,1 kWh mluví Suzuki o dojezdu na jedno nabití až 75 kilometrů. Pohon všech kol pak upravuje systém AIM (AWD Integrated Management), který reguluje zapojení obou trakčních elektromotorů, spalovacího motoru, reakce na plynový pedál a chování převodovky v zájmu dosažení co nejlepší ovladatelnosti.

Suzuki Ignis po faceliftu dorazilo do ČR. O největší zbraň zatím úplně nepřišlo

Suzuki Ignis po faceliftu dorazilo do ČR. O největší zbraň zatím úplně nepřišlo

Zavazadlový prostor plug-in hybridního Suzuki bude čítat 490 litrů a v kabině máme čekat měkčené povrchy na palubní desce a ve výplních dveří. Součástí standardní výbavy bude infotainment s konektivitou Apple CarPlay a Android Auto a chybět nebude ani široká škála asistenčních systémů včetně sledování mrtvých úhlů, udržování jízdy v pruhu nebo adaptivního tempomatu.

Do nabídky chce Suzuki uvést novinku Across již na počátku roku 2021, měla by tedy následovat plug-in hybridní Toyotu RAV4, jejíž uvedení je v Česku plánováno během druhé poloviny letoška.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků