Suzuki se spřáhlo s Toyotou. Do ČR míří plug-in hybrid Across s technikou RAV 4!

Půjde o první model Suzuki v Evropě, který vznikl ve spolupráci s Toyotou.

Vlastně zde máme další učebnicový příklad snižování nákladů a sdílení techniky mezi dvěma automobilkami. Suzuki využije techniky Toyoty a do nabídky v Evropě příští rok uvede nové SUV střední třídy Across, které se postaví nad současnou Vitaru. Výchozí model je zde jasný, koukáte na přeznačkovanou Toyotu RAV4.

Druhá nejlépe zrychlující Toyota je RAV4 do zásuvky. Má 306 koní a dynamiku sporťáku

Druhá nejlépe zrychlující Toyota je RAV4 do zásuvky. Má 306 koní a dynamiku sporťáku

Přesněji mluvíme o plug-in hybridní variantě RAV4, která zajistí Suzuki v rámci Acrossu první hybrid do zásuvky v nabídce. Pod kapotou očekávejte atmosférický 2,5litrový čtyřválec o výkonu 136 kW (185 koní) a točivém momentu 227 N.m, kterému vypomohou dva elektromotory – na přední nápravě s parametry 134 kW (182 koní) a 270 N.m, na zadní pak 40 kW (54 koní) a 121 N.m.

S kapacitou baterie 18,1 kWh mluví Suzuki o dojezdu na jedno nabití až 75 kilometrů. Pohon všech kol pak upravuje systém AIM (AWD Integrated Management), který reguluje zapojení obou trakčních elektromotorů, spalovacího motoru, reakce na plynový pedál a chování převodovky v zájmu dosažení co nejlepší ovladatelnosti.

Suzuki Ignis po faceliftu dorazilo do ČR. O největší zbraň zatím úplně nepřišlo

Suzuki Ignis po faceliftu dorazilo do ČR. O největší zbraň zatím úplně nepřišlo

Zavazadlový prostor plug-in hybridního Suzuki bude čítat 490 litrů a v kabině máme čekat měkčené povrchy na palubní desce a ve výplních dveří. Součástí standardní výbavy bude infotainment s konektivitou Apple CarPlay a Android Auto a chybět nebude ani široká škála asistenčních systémů včetně sledování mrtvých úhlů, udržování jízdy v pruhu nebo adaptivního tempomatu.

Do nabídky chce Suzuki uvést novinku Across již na počátku roku 2021, měla by tedy následovat plug-in hybridní Toyotu RAV4, jejíž uvedení je v Česku plánováno během druhé poloviny letoška.

Suzuki

Suzuki je japonský výrobce automobilů a motocyklů. Michio Suzuki založil v roce 1909 společnost vyrábějící tkací stroje, první prototyp automobilu vznikl až v roce 1937.

Suzuki má své továrny i v Indii, Pákistánu nebo Maďarsku, spolupracuje s řadou automobilek.

Suzuki Ignis • Suzuki Swift • Suzuki Vitara • Suzuki S-Cross

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

24.  1.  2021 | Richard Herbich | 97 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 83 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků