Suzuki: projekt "new B"

Suzuki má zájem o nové zákazníky a návrat těch, kteří od ní během posledních let odešli. K tomu ji má pomoci nový model, který bude představen v polovině roku 2006 na ženevském autosalonu. Nové Suzuki má být kombinací minivanu a vysoce variabilního vozu, který má zatmelit mezeru mezi modely Ignis a Grand Vitara. 

Stále neznámý model, s pracovním označením "new B", přichází jako spolupráce s italským Fiatem, se kterým bude mít stejnou podvozkovou platformu a rovněž paletu motorů. V nové Suzuki se objeví naftový čtyřválec o obsahu 1.9l 88 kW a kroutícím momentem 280Nm a pro benzínové příznivce bude v Evropě nabízen čtyřválec o obsahu 1.6l 79kW a kroutícím momentem 145Nm. Naftový motor bude nabízen s manuální šestistupňovou převodovkou a benzínový buď se čtyřstupňovým automatem nebo pětistupňovým manuálem. "New B" bude mít poháněnou přední nápravu s tím, že zákazník si bude moci objednat i model s pohonem všech kol a elektronickou uzávěrkou. 

Design "new B" bude vycházet z nového modelu Fiat Sedici, který bude jen mírně modifikován. Nové Suzuki bude pouze 4,10m dlouhé, 1,73m široké a 1,60m vysoké ale díky plánované velké variabilitě interiéru má umožnit pohodlné svezení až pěti osob a 300 litrů zavazadel. Výroba tohoto modelu pro evropské zákazníky bude probíhat v Maďarsku.  

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků