Suzuki: projekt "new B"

Suzuki má zájem o nové zákazníky a návrat těch, kteří od ní během posledních let odešli. K tomu ji má pomoci nový model, který bude představen v polovině roku 2006 na ženevském autosalonu. Nové Suzuki má být kombinací minivanu a vysoce variabilního vozu, který má zatmelit mezeru mezi modely Ignis a Grand Vitara. 

Stále neznámý model, s pracovním označením "new B", přichází jako spolupráce s italským Fiatem, se kterým bude mít stejnou podvozkovou platformu a rovněž paletu motorů. V nové Suzuki se objeví naftový čtyřválec o obsahu 1.9l 88 kW a kroutícím momentem 280Nm a pro benzínové příznivce bude v Evropě nabízen čtyřválec o obsahu 1.6l 79kW a kroutícím momentem 145Nm. Naftový motor bude nabízen s manuální šestistupňovou převodovkou a benzínový buď se čtyřstupňovým automatem nebo pětistupňovým manuálem. "New B" bude mít poháněnou přední nápravu s tím, že zákazník si bude moci objednat i model s pohonem všech kol a elektronickou uzávěrkou. 

Design "new B" bude vycházet z nového modelu Fiat Sedici, který bude jen mírně modifikován. Nové Suzuki bude pouze 4,10m dlouhé, 1,73m široké a 1,60m vysoké ale díky plánované velké variabilitě interiéru má umožnit pohodlné svezení až pěti osob a 300 litrů zavazadel. Výroba tohoto modelu pro evropské zákazníky bude probíhat v Maďarsku.  

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 17 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 31 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků