Suzuki přiveze do Tokia tři novinky

Suzuki ukáže na autosalonu v Tokiu tři nové koncepty načrtávající budoucí směrování značky. K realitě mají různě daleko.
Suzuki přiveze do Tokia tři novinky

Suzuki Pixy+SSC

Suzuki Pixy patří mezi koncepty vskutku bizardní, které slouží spíš na vzbuzení zájmu ze strany veřejnosti. Jedná se o studii malého tříkolového jednomístného vozidla s futuristickými tvary. Jako úložní a dobíjecí stanice pro tyto vozítka poslouží pomocní vůz s názvem SSC (Suzuki Sharing Coach) do kterého se vejdou dvě malá vozítka. Třeba uznat, že je to v skutku zajímavá představa, ale v současnosti by něco podobného bylo jen stěží využitelné.

Klepněte pro větší obrázek 
Suzuki Pixy+SSC

Suzuki X-HEAD

Druhý koncept je pak přesným opakem, co se týče velikosti. Na druhé straně má však blíže k sériovému zpracovaní než studie Pixy a je zřejmé, že automobilka ním hodlá konkurovat americkému Hummeru. Podle slov automobilky by měl X-HEAD zvládnout téměř každý terén a vůz je dokonce přizpůsoben tak, aby v něm dvě dospělé osoby mohli žít i delší dobu. Bližší údaje o motorizaci, nebo o použité technice zatím nejsou známy a dovíme se jich zřejmě až po zahájení autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek
Suzuki X-Head

Suzuki Kizashi 2

První koncept s názvem Kizashi se představil na uplynulém autosalonu ve Frankfurtu a s čistým svědomím lze tvrdit, že se tam jednalo o jeden z nejzajímavějších konceptů. Pokračovat v jeho šlapějích má Kizashi s pořadovým číslem 2. Ten stojí, oproti svému předchůdci na zvýšeném podvozku a tvrdších tlumičích. Tenhle koncept by jsme tak klidně mohli nazvat ako „off-road“ verzi konceptu Kizashi.

Pohon zabezpečuje šestiválec objemu 3,6 l a o přesun síly z motoru na kola všech náprav se postará 6 stupňový automat. Suzuki přislíbilo, že tenhle koncept bude ke spatření i v druhé, hybridní verzi.

Konec konců, vypadá to tak, že Suzuki sebrala svou účast na Tokijském autosalonu skutečně vážně a různorodých konceptů bude na jeho stánku dost.

Klepněte pro větší obrázek 
Suzuki Kizashi 2
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků