Suzuki přiveze do Tokia tři novinky

Suzuki ukáže na autosalonu v Tokiu tři nové koncepty načrtávající budoucí směrování značky. K realitě mají různě daleko.
Suzuki přiveze do Tokia tři novinky

Suzuki Pixy+SSC

Suzuki Pixy patří mezi koncepty vskutku bizardní, které slouží spíš na vzbuzení zájmu ze strany veřejnosti. Jedná se o studii malého tříkolového jednomístného vozidla s futuristickými tvary. Jako úložní a dobíjecí stanice pro tyto vozítka poslouží pomocní vůz s názvem SSC (Suzuki Sharing Coach) do kterého se vejdou dvě malá vozítka. Třeba uznat, že je to v skutku zajímavá představa, ale v současnosti by něco podobného bylo jen stěží využitelné.

Klepněte pro větší obrázek 
Suzuki Pixy+SSC

Suzuki X-HEAD

Druhý koncept je pak přesným opakem, co se týče velikosti. Na druhé straně má však blíže k sériovému zpracovaní než studie Pixy a je zřejmé, že automobilka ním hodlá konkurovat americkému Hummeru. Podle slov automobilky by měl X-HEAD zvládnout téměř každý terén a vůz je dokonce přizpůsoben tak, aby v něm dvě dospělé osoby mohli žít i delší dobu. Bližší údaje o motorizaci, nebo o použité technice zatím nejsou známy a dovíme se jich zřejmě až po zahájení autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek
Suzuki X-Head

Suzuki Kizashi 2

První koncept s názvem Kizashi se představil na uplynulém autosalonu ve Frankfurtu a s čistým svědomím lze tvrdit, že se tam jednalo o jeden z nejzajímavějších konceptů. Pokračovat v jeho šlapějích má Kizashi s pořadovým číslem 2. Ten stojí, oproti svému předchůdci na zvýšeném podvozku a tvrdších tlumičích. Tenhle koncept by jsme tak klidně mohli nazvat ako „off-road“ verzi konceptu Kizashi.

Pohon zabezpečuje šestiválec objemu 3,6 l a o přesun síly z motoru na kola všech náprav se postará 6 stupňový automat. Suzuki přislíbilo, že tenhle koncept bude ke spatření i v druhé, hybridní verzi.

Konec konců, vypadá to tak, že Suzuki sebrala svou účast na Tokijském autosalonu skutečně vážně a různorodých konceptů bude na jeho stánku dost.

Klepněte pro větší obrázek 
Suzuki Kizashi 2
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků