Suzuki přiveze do Tokia tři novinky

Suzuki ukáže na autosalonu v Tokiu tři nové koncepty načrtávající budoucí směrování značky. K realitě mají různě daleko.
Suzuki přiveze do Tokia tři novinky

Suzuki Pixy+SSC

Suzuki Pixy patří mezi koncepty vskutku bizardní, které slouží spíš na vzbuzení zájmu ze strany veřejnosti. Jedná se o studii malého tříkolového jednomístného vozidla s futuristickými tvary. Jako úložní a dobíjecí stanice pro tyto vozítka poslouží pomocní vůz s názvem SSC (Suzuki Sharing Coach) do kterého se vejdou dvě malá vozítka. Třeba uznat, že je to v skutku zajímavá představa, ale v současnosti by něco podobného bylo jen stěží využitelné.

Klepněte pro větší obrázek 
Suzuki Pixy+SSC

Suzuki X-HEAD

Druhý koncept je pak přesným opakem, co se týče velikosti. Na druhé straně má však blíže k sériovému zpracovaní než studie Pixy a je zřejmé, že automobilka ním hodlá konkurovat americkému Hummeru. Podle slov automobilky by měl X-HEAD zvládnout téměř každý terén a vůz je dokonce přizpůsoben tak, aby v něm dvě dospělé osoby mohli žít i delší dobu. Bližší údaje o motorizaci, nebo o použité technice zatím nejsou známy a dovíme se jich zřejmě až po zahájení autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek
Suzuki X-Head

Suzuki Kizashi 2

První koncept s názvem Kizashi se představil na uplynulém autosalonu ve Frankfurtu a s čistým svědomím lze tvrdit, že se tam jednalo o jeden z nejzajímavějších konceptů. Pokračovat v jeho šlapějích má Kizashi s pořadovým číslem 2. Ten stojí, oproti svému předchůdci na zvýšeném podvozku a tvrdších tlumičích. Tenhle koncept by jsme tak klidně mohli nazvat ako „off-road“ verzi konceptu Kizashi.

Pohon zabezpečuje šestiválec objemu 3,6 l a o přesun síly z motoru na kola všech náprav se postará 6 stupňový automat. Suzuki přislíbilo, že tenhle koncept bude ke spatření i v druhé, hybridní verzi.

Konec konců, vypadá to tak, že Suzuki sebrala svou účast na Tokijském autosalonu skutečně vážně a různorodých konceptů bude na jeho stánku dost.

Klepněte pro větší obrázek 
Suzuki Kizashi 2
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků