Suzuki představí třetí pokračování konceptu Kizashi

Jistě si vzpomínáte na studie s názvem Kizashi a Kizashi II, které představila automobilka Suzuki v uplynulém roce. Byly to koncepty, které měly znázornit, jakým směrem se hodlá automobilka ubírat v segmentu střední a vyšší střední třídy. Jejich úspěch na Frankfurtském a Tokijském autosalonu byl dostatečný důvod k přípravě na sériovou výrobu. Připomeňme si, že oba koncepty byly poháněny šetrnými šestiválci.

V uplynulých dnech automobilka avizovala, že na autosalonu v New Yorku plánuje prezentovat, v pořadí již třetí „generaci“ konceptu Kizashi. Ten by měl být jakýmsi mezníkem mezi studiovou a sériovou podobou vozu. Nový koncept bude zřejmě poháněn výkonným osmiválcem, který by se měl objevit i v nabídce pro sériové modely.

Nový model vyšší střední třídy se v showroomech objeví nejdřív koncem roku 2009. Do té doby se možno dočkáme i konceptu Kizashi IV…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Suzuki Kizashi a Kizashi II.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků