Suzuki Makai Concept, surfařská studie

Milovníci surfování v poslední době dostali řadu konceptů, které byly zaměřeny na jejich potřeby. Suzuki nechce být pozadu a v Los Angeles představuje studii Makai.

Model, který je odvozený od Suzuki SX4 ve verzi sedan, přišel o střechu a stal se z něj vůz do teplých slunečních míst. Za zadními sedadly je integrovaný bezpečnostní oblouk, který zároveň slouží jako příčník pro uchycení páru surfovacích prken.

Další změny jsou spíše stylingové, ale určitě zaujmou čtyři sedačky a jejich čalounění. Zřejmě z důvodu toho, že surfaři budou mít často mokré pozadí plné písku, nejsou sedačky klasické, ale očalouněny jsou jen páskami. Vcelku zajímavé a praktické, ale jistě děsně nepohodlné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Suzuki Makai Concept

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků