Suzuki láká na nové koncepty: Plug-in hybrid, crossover, ale i auto pro přebalování dětí

Některé koncepty umějí být opravdu šílené a jestli v tom někdo opravdu válí, jsou to Japonci. Dokazuje to i chystaná expozice Suzuki pro japonský autosalon.

Japonská automobilka Suzuki si pro nadcházející autosalon v Tokiu chystá hned několik novinek. Vedle dvou motorek to bude i kvartet zajímavých aut. Výstavní plocha Suzuki má pro letošní rok název: „Vzrušující pro tebe, vzrušující pro všechny“. 

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

Asi nejzajímavějším vozem je Waku Spo. Kompaktní plug-in hybridní hatchback segmentu A sází svým designem především na retro. Vzhledem nám trochu připomíná Hondu e, což rozhodně není na škodu. Stejná retrovlna pak platí i u druhého modelu Hanare. Na první pohled vypadá jako minibus, automobilka ale upřesňuje, že jde spíše o autonomní pojízdný pokoj.

Třetím v řadě je malý crossover, který přichází rovnou i v dobrodružné verzi. Jmenuje se Hustler a pro evropské oko je možná až moc japonský. Ale to se přece říkalo i o Hondě Civic Type-R. Posledním je pak zajímavá kreace, která vznikla ve spojení s dětskou produktovou značkou Combi Corporation. Jako základ posloužil model Every a výsledek slouží jako užitkové vozidlo pro kojení nebo přebalování.

Suzuki ještě vylepšilo Swift Sport. Jmenuje se Katana a okamžitě ho chceme!

Suzuki ještě vylepšilo Swift Sport. Jmenuje se Katana a okamžitě ho chceme!

Technické detaily konceptů nejsou známy. Autosalon v Tokiu má brány otevřené od 24. října do 4. listopadu. Vedle konceptů Suzuki se zde ukáže třeba i nová Honda Jazz a spekuluje se, že potvrzení nástupci za Toyotu GT86 a Subaru BRZ se zde ukáží alespoň jako studie.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků