Suzuki láká na nové koncepty: Plug-in hybrid, crossover, ale i auto pro přebalování dětí

Některé koncepty umějí být opravdu šílené a jestli v tom někdo opravdu válí, jsou to Japonci. Dokazuje to i chystaná expozice Suzuki pro japonský autosalon.

Japonská automobilka Suzuki si pro nadcházející autosalon v Tokiu chystá hned několik novinek. Vedle dvou motorek to bude i kvartet zajímavých aut. Výstavní plocha Suzuki má pro letošní rok název: „Vzrušující pro tebe, vzrušující pro všechny“. 

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

Asi nejzajímavějším vozem je Waku Spo. Kompaktní plug-in hybridní hatchback segmentu A sází svým designem především na retro. Vzhledem nám trochu připomíná Hondu e, což rozhodně není na škodu. Stejná retrovlna pak platí i u druhého modelu Hanare. Na první pohled vypadá jako minibus, automobilka ale upřesňuje, že jde spíše o autonomní pojízdný pokoj.

Třetím v řadě je malý crossover, který přichází rovnou i v dobrodružné verzi. Jmenuje se Hustler a pro evropské oko je možná až moc japonský. Ale to se přece říkalo i o Hondě Civic Type-R. Posledním je pak zajímavá kreace, která vznikla ve spojení s dětskou produktovou značkou Combi Corporation. Jako základ posloužil model Every a výsledek slouží jako užitkové vozidlo pro kojení nebo přebalování.

Suzuki ještě vylepšilo Swift Sport. Jmenuje se Katana a okamžitě ho chceme!

Suzuki ještě vylepšilo Swift Sport. Jmenuje se Katana a okamžitě ho chceme!

Technické detaily konceptů nejsou známy. Autosalon v Tokiu má brány otevřené od 24. října do 4. listopadu. Vedle konceptů Suzuki se zde ukáže třeba i nová Honda Jazz a spekuluje se, že potvrzení nástupci za Toyotu GT86 a Subaru BRZ se zde ukáží alespoň jako studie.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 51 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků