Suzuki Kizashi 3: známe podobu pokračovatele rodu

Japonská automobilka Suzuki bere vývoj nového modelu opravdu vážně a nyní přichází s avizovaným třetím konceptem s názvem Kizashi. Studie, podle níž bude designován vůz střední třídy, bude debutovat na autosalonu v New Yorku a automobilka doufá, že se potká se stejným úspěchem, jako její předchůdci.

Připomeňme si, že první dva koncepty disponovaly vznětovým, turbem přeplňovaným šestiválcem. Pokračovatel bude mít pod kapotou osmiválec zatím nespecifikovaného výkonu přenášeného na všechny čtyři kola. Do budoucna se však počítá i s použitím hybridního agregátu.
 
Co se týče designu, koncept je prý poslední ze série a z pomezi trojice je svým dynamickým vzhledem nejblíže k sériové produkci.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Suzuki Kizashi 3
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aktuální „verze” konceptu, vystavovaná v Ženevě
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků