Připadá vám Suzuki Jimny málo praktické? Britové možná našli řešení

Pohon všech náprav tento neobyčejný pickup sice postrádá, v terénu se ale určitě neztratí ani se čtyřkolkou, na jeho rozměrnou korbu naložíte téměř cokoliv a oproti jiným šestikolkám je za hubičku.

Líbila se vám šestikolka Mercedesu postavená sportovní divizí AMG na základech třídy G, akorát byla nad vaše finanční možnosti? Pak bychom tady pro vás měli tip na poněkud méně stylový a o dost slabší stroj na šesti kolech, nicméně za podstatně příjemnější částku a podobně praktický.

Nové Suzuki Jimny na oficiálních fotkách. Je takové, jaké jej chceme mít

Nové Suzuki Jimny na oficiálních fotkách. Je takové, jaké jej chceme mít

Za konverzi tohoto vozu s přídomkem Terramaxx je odpovědná firma Torque Performance z britského hrabství West Yorkshire, která využila standardní model Jimny 1.3 JLX. Její lidé uzavřeli kabinu za předními sedadly, zbytek karoserie postavené na rámovém podvozku odstranili a jali se kompletně přestavět celou zadní část.

Původní žebřinový rám prodloužili, přidali tuhou třetí nápravu a doplnili ji vlastním brzdovým systémem. Co naopak chybí, je pohon posledního páru kol, takže tady máme Jimny 6x4 a nikoli 6x6. Nad upravenou zádí se objevila klasická korba dlouhá 1,89 metru a nechybí ani tažné zařízení.

TEST Suzuki S-Cross 1.0 BoosterJet: I tříválec umí být tichý

TEST Suzuki S-Cross 1.0 BoosterJet: I tříválec umí být tichý

Co využitelnost tohoto vozu trochu limituje, je pohonná jednotka. O kolik se po konverzi zvýšila hmotnost Jimnyho, můžeme jen hádat, původní atmosférická třináctistovka však měla v roce 2004 skromných 82 koní a už tehdy stačila v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou na nijak zajímavých 140 km/h.

Pokud hádáte, že přednosti malé šestikolky jsou někde jinde, hádáte samozřejmě správně. Na silnici je Jimny možná pomalý, v terénu nicméně umí šplhat jako kamzík a dá se předpokládat, že tyto úpravy jeho schopnosti nijak zvlášť nezhoršily.

Rychlý test Suzuki Jimny 1.3 VVT Style: Stále malý, stále šikovný

Rychlý test Suzuki Jimny 1.3 VVT Style: Stále malý, stále šikovný

Líbí? Pokud ano, auto je momentálně k mání. Prodává se přes ebay, má najeto 82 tisíc mil (132.000 km) a majitel za něj požaduje rovných 10 tisíc liber, což v přepočtu dělá necelých 295 tisíc korun. Jak to bude s přihlášením, vám stoprocentně říci nemůžeme, ale auto je na normálních značkách a jezdit s volantem na pravé straně možná není nejpraktičtější, každopádně je to v tuto chvíli legální.

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků