Suzuki Jimny jako monster truck? Studenti k extrémnímu podvozku přihodili i extra pár dveří

Závěrečnou prací některých študáků je štos popsaných stránek, u hochů z prefektury Čiba jde o naštvaného terénního prcka.

Na autosalonu v Tokiu se kromě oficiálních výtvorů automobilek a vytuněných aut objevují také výsledky práce studentů. Tento nepřehlédnutelný Jimny je dílem party z institutu Nihon Automobile College. Své Suzuki jim daroval pedagog z oddělení úprav, zadáním bylo udělat z třídveřového vozu pětidveřový a případně ho poladit dle svých představ – a studenti úkol splnili na více než sto procent.

Dozadu skutečně přibyl pár miniaturních dveří, což si vyžádalo prodloužení boků a střechy za B sloupky. A nejen to – Jimny dostal řadu podvozkových dílů, což značně vylepšilo jeho už tak působivé schopnosti v terénu. Odpružení s velkou světlostí a zdvihem můžete obdivovat, aniž byste lezli pod auto. K dalším úpravám patří široké nástavce blatníků a světelná rampa na střeše.

Osm studentů postavilo svůj projekt ve skutečně šibeničním termínu. Začali s ním v říjnu a musel být dokončen do právě probíhajícího autosalonu v Tokiu. Interiér byl dokončován přímo „na place“ – oproti stavu na úvodní fotografii dostal Jimny ještě externí ochrannou klec, střešní stan a také naviják. Samotné Suzuki údajně chystá oficiální pětidveřovou verzi s rozvorem prodlouženým o 30 centimetrů, jejíž premiéra by měla proběhnout ještě v letošním roce.

Suzuki

Suzuki je japonský výrobce automobilů a motocyklů. Michio Suzuki založil v roce 1909 společnost vyrábějící tkací stroje, první prototyp automobilu vznikl až v roce 1937.

Suzuki má své továrny i v Indii, Pákistánu nebo Maďarsku, spolupracuje s řadou automobilek.

Suzuki Ignis • Suzuki Swift • Suzuki Vitara • Suzuki S-Cross

Diskuze (1) Další článek: Hyundai i30 přišel o všechny naftové motory. Nebyl o ně zájem, není to však jen problém Česka

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,