Jimny se vrací do minulosti a přijíždí v úpravě pro Dakar. Proměna není levná

Pokud chcete schopnosti nového Suzuki Jimny posunout na další úroveň, německý úpravce Delta 4×4 má pro roztomilý off-road přichystaný zajímavý balíček úprav.

Německý úpravce Delta 4×4 se zaměřil na nové Suzuki Jimny a rozhodl se jeho nepochybně skvělé vlastnosti ještě dále vylepšit. Výsledkem je přitom propagační kousek, který ukazuje možné úpravy, ale hlavně stylově odkazuje na závodní dakarské Jimny LJ80, se kterým v roce 1982 závodil právě vlastník dílny Josef Loder a jeho spolujezdec Dr. Alois Schneck.

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Nové Jimny je tak vyvedeno v podobě starého vozu a nechybí mu samolepky sponzorů a startovní číslo 205 po vzoru originálu. Hlavně ale tedy předvádí možná vylepšení, která lze modernímu Jimny provést, pokud máte dostatek eur na účtu.

Podvozek vybavený novými tlumiči a pružinami navyšuje světlou výšku Jimny o 50 mm, přičemž dále pomáhají nekompromisnímu off-road charakteru také nová 16palcová kola s terénním obutím Mickey Thompson Baja STZ o rozměru 285/75 R16. Světlou výšku je ale možno za příplatek navýšit o dalších 30 mm.

Suzuki ukazuje Jimny jako pick-up i dobrodružný off-road. Zatím jako koncepty

Suzuki ukazuje Jimny jako pick-up i dobrodružný off-road. Zatím jako koncepty

Na karoserii pak nesmí chybět dodatečný světlomet na straně řidiče a možností je taky masivní přední nárazník, k němuž se hodí i doplňková výbava zahrnující střešní zahrádku nebo přední naviják. Přestože o všechny zmíněné doplňky a úpravy můžete zažádat jednotlivě, Delta 4×4 samozřejmě nabízí i kompletní balíček, díky kterému si mohou zájemci vytvořit svou vlastní reinterpretaci dakarského Jimny.

Sečteno podtrženo, kompletní úprava Jimny se vším všudy vyjde na přibližně 8250 euro, tedy v přepočtu asi 210 tisíc korun.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků