Jimny se vrací do minulosti a přijíždí v úpravě pro Dakar. Proměna není levná

Pokud chcete schopnosti nového Suzuki Jimny posunout na další úroveň, německý úpravce Delta 4×4 má pro roztomilý off-road přichystaný zajímavý balíček úprav.

Německý úpravce Delta 4×4 se zaměřil na nové Suzuki Jimny a rozhodl se jeho nepochybně skvělé vlastnosti ještě dále vylepšit. Výsledkem je přitom propagační kousek, který ukazuje možné úpravy, ale hlavně stylově odkazuje na závodní dakarské Jimny LJ80, se kterým v roce 1982 závodil právě vlastník dílny Josef Loder a jeho spolujezdec Dr. Alois Schneck.

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Nové Jimny je tak vyvedeno v podobě starého vozu a nechybí mu samolepky sponzorů a startovní číslo 205 po vzoru originálu. Hlavně ale tedy předvádí možná vylepšení, která lze modernímu Jimny provést, pokud máte dostatek eur na účtu.

Podvozek vybavený novými tlumiči a pružinami navyšuje světlou výšku Jimny o 50 mm, přičemž dále pomáhají nekompromisnímu off-road charakteru také nová 16palcová kola s terénním obutím Mickey Thompson Baja STZ o rozměru 285/75 R16. Světlou výšku je ale možno za příplatek navýšit o dalších 30 mm.

Suzuki ukazuje Jimny jako pick-up i dobrodružný off-road. Zatím jako koncepty

Suzuki ukazuje Jimny jako pick-up i dobrodružný off-road. Zatím jako koncepty

Na karoserii pak nesmí chybět dodatečný světlomet na straně řidiče a možností je taky masivní přední nárazník, k němuž se hodí i doplňková výbava zahrnující střešní zahrádku nebo přední naviják. Přestože o všechny zmíněné doplňky a úpravy můžete zažádat jednotlivě, Delta 4×4 samozřejmě nabízí i kompletní balíček, díky kterému si mohou zájemci vytvořit svou vlastní reinterpretaci dakarského Jimny.

Sečteno podtrženo, kompletní úprava Jimny se vším všudy vyjde na přibližně 8250 euro, tedy v přepočtu asi 210 tisíc korun.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků