Jimny se vrací do minulosti a přijíždí v úpravě pro Dakar. Proměna není levná

Pokud chcete schopnosti nového Suzuki Jimny posunout na další úroveň, německý úpravce Delta 4×4 má pro roztomilý off-road přichystaný zajímavý balíček úprav.

Německý úpravce Delta 4×4 se zaměřil na nové Suzuki Jimny a rozhodl se jeho nepochybně skvělé vlastnosti ještě dále vylepšit. Výsledkem je přitom propagační kousek, který ukazuje možné úpravy, ale hlavně stylově odkazuje na závodní dakarské Jimny LJ80, se kterým v roce 1982 závodil právě vlastník dílny Josef Loder a jeho spolujezdec Dr. Alois Schneck.

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Nové Jimny je tak vyvedeno v podobě starého vozu a nechybí mu samolepky sponzorů a startovní číslo 205 po vzoru originálu. Hlavně ale tedy předvádí možná vylepšení, která lze modernímu Jimny provést, pokud máte dostatek eur na účtu.

Podvozek vybavený novými tlumiči a pružinami navyšuje světlou výšku Jimny o 50 mm, přičemž dále pomáhají nekompromisnímu off-road charakteru také nová 16palcová kola s terénním obutím Mickey Thompson Baja STZ o rozměru 285/75 R16. Světlou výšku je ale možno za příplatek navýšit o dalších 30 mm.

Suzuki ukazuje Jimny jako pick-up i dobrodružný off-road. Zatím jako koncepty

Suzuki ukazuje Jimny jako pick-up i dobrodružný off-road. Zatím jako koncepty

Na karoserii pak nesmí chybět dodatečný světlomet na straně řidiče a možností je taky masivní přední nárazník, k němuž se hodí i doplňková výbava zahrnující střešní zahrádku nebo přední naviják. Přestože o všechny zmíněné doplňky a úpravy můžete zažádat jednotlivě, Delta 4×4 samozřejmě nabízí i kompletní balíček, díky kterému si mohou zájemci vytvořit svou vlastní reinterpretaci dakarského Jimny.

Sečteno podtrženo, kompletní úprava Jimny se vším všudy vyjde na přibližně 8250 euro, tedy v přepočtu asi 210 tisíc korun.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

včera | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 70 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků