Český dealer Suzuki nechá vydražit silně nedostatkové Jimny. Pomůže dobré věci

Koupit dnes v Česku nové Suzuki Jimny je větší problém, než se na první pohled zdá. Řešení však existuje a ještě tím pomůžete dobré věci.

Nová generace Suzuki Jimny se v Česku prodává od loňského září a od té doby jsme měli možnost ji vyzkoušet hned třikrát. Poprvé v rámci národní prezentace a v závěru roku jsme spojili verze s manuální i automatickou převodovkou do jednoho rozsáhlého redakčního testu. Je to skvělé auto, které výborně plní účel, pro který bylo stvořeno. A překvapivě funguje dobře i jako stylovka do města.

Nové Suzuki Jimny oficiálně. Rám zůstal, máme kompletní technická data

Nové Suzuki Jimny oficiálně. Rám zůstal, máme kompletní technická data

Možná jste si všimli, že od představení Suzuki Jimny a jeho uvedení na náš trh uběhnul více než rok, ani pak se ale situace výrazně nezlepšila. Podíváte-li se do současného ceníku, zjistíte, že v něm chybí české ceny a naopak přibyla informace, že autorizovaní dealeři momentálně nepřijímají další objednávky a množství vozů potvrzených k dodání v letošním roce bylo přiřazeno k objednávkám zákazníků. Není jasné, jestli se situace někdy zlepší. Jimny má totiž na kahánku kvůli nadcházejícím emisním normám…

Nové Suzuki Jimny natočeno v terénu. Podívejte se, co malý off-road zvládne!

Nové Suzuki Jimny natočeno v terénu. Podívejte se, co malý off-road zvládne!

Přesto existuje možnost, jak si Suzuki Jimny nové generace pořídit. Společnost Simcar z Fryštáku u Zlína, autorizovaný dealer vozů Suzuki, totiž ve spolupráci se serverem Aukro spustí aukci předváděcího exempláře s automatickou převodovkou. Jeho snímky najdete v galerii. Nejde o to, že by se chtěl prodejce vozu co nejdříve zbavit, protože o zájemce by jistě neměl nouzi. K dražbě dojde i z charitativních důvodů.

Suzuki Samurai jako off-road s pohonem 6x6. Tento unikát vznikl v Česku

Suzuki Samurai jako off-road s pohonem 6x6. Tento unikát vznikl v Česku

„Hledali jsme způsob, jak transparentně vybrat nového majitele našeho vozu a zároveň využít potenciál obchodní transakce k veřejně prospěšnému účelu. Dáváme komukoliv příležitost zúčastnit se elektronické aukce a jimnyho si vydražit. Přál bych si, aby nový majitel pocházel ze zlínského regionu, aby to k nám neměl daleko na servis,“ uvedl jednatel společnosti Simcar Tomáš Černý.

Někdo si dal pořádnou práci s tím, aby tohle Suzuki vypadalo jako Mercedes třídy G

Někdo si dal pořádnou práci s tím, aby tohle Suzuki vypadalo jako Mercedes třídy G

Elektronická aukce bude zahájena 8. května a skončí 18. května ve 20:30. Cena začíná na 1 koruně a dražitel se rozhodl, že částku, která bude činit rozdíl mezi konečnou nákupní cenou a ceníkovou cenou vozu, věnuje pobočce Charity v Novém Hrozenkově. Vůz tam nyní pomáhá zajišťovat pečovatelskou službu v rámci nouzového stavu. Suzuki Jimny 1.5 VVT AllGrip s automatickou převodovkovou stálo v době spuštění prodeje na českém trhu necelých 500.000 Kč a šlo o cenově nejdostupnější off-road u nás.

Jiný off-road by to nezvládl. Číňan použil k otočce na dálnici nadchod pro pěší

Jiný off-road by to nezvládl. Číňan použil k otočce na dálnici nadchod pro pěší

Simcar však není jediným dealerem Suzuki, který pomáhá v nouzi. Brněnská společnost CanoCar nenechala ležet své předváděcí vozy ladem a už koncem března vyslala ve spolupráci s Masarykovou univerzitou do ulic města modré SUV Vitara. Další vývoj na sebe nenechal dlouho čekat. „Dnes jsme na dobré účely zapůjčili další vitaru, a to Mobilnímu hospici sv. Jana, který spadá pod Oblastní Charitu v Rajhradě u Brna. Pracovníci mobilního hospicu pomáhají těm, kteří byli propuštěni nebo na vlastní žádost odešli z nemocnice do domácího léčení. Tito lidé, například onkologičtí pacienti nebo chronicky nemocní senioři, patří k nejohroženějším nákazou koronavirem,“ uvedla společnost CanoCar 6. dubna na svých facebookových stránkách.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků