Suzuki ještě vylepšilo Swift Sport. Jmenuje se Katana a okamžitě ho chceme!

Svým způsobem odkazuje na motorku Suzuki Katana, se kterou tak vytváří opravdu povedená neposlušná dvojčata. Na Swift Sport si ale nechte zajít chuť.

Suzuki Swift Sport je strašně fajn auto. Zatím jsme si ho sice zkusili jen na pár chvil, ale zanechal hluboký dojem. Malý ostrý hatchback ze staré školy s turbomotorem, manuální převodovkou a přesným řízením nenechá chladným nikoho, komu v žilách koluje benzin.

První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Nyní ale Suzuki oznámilo ostřejší verzi tohoto modelu. Speciální kit jej sníží, konkrétně o 30 až 50 milimetrů. Katana se totiž posadí na nastavitelné tlumiče HKS Hipermax Max IV GT. Bude se tak v zatáčkách méně naklánět, což je jedna z bolístek, kterých jsme si všimli na standardním modelu.

Vedle toho přidá i hlasitější výfuk a dodatečnou vzpěru pro ještě lepší tuhost. Všimnout si můžete i 17palcových kol OZ Racing, na přání jsou ale i osmnáctky. Vznikne pouze 30 kusů a bohužel jsou všechny určeny výhradně pro nizozemský trh. Na výběr bude ze dvou barev - šedé a černé metalízy.

Suzuki Swift Sport přijíždí na český trh. Cenou se vejde pod půl milionu

Suzuki Swift Sport přijíždí na český trh. Cenou se vejde pod půl milionu

Obě dostanou kontrastní červené doplňky a vzory odkazující na speciální edici Katana. Limitovanou edici třiceti kusů pak připomíná například výšivka pod hlavovou opěrkou sedadel. Vedle výše zmíněného zůstalo vše při starém, na motor se nesahalo. Cena zatím není známa. Stejně nám to ale může být jedno...

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků