Suzuki ještě vylepšilo Swift Sport. Jmenuje se Katana a okamžitě ho chceme!

Svým způsobem odkazuje na motorku Suzuki Katana, se kterou tak vytváří opravdu povedená neposlušná dvojčata. Na Swift Sport si ale nechte zajít chuť.

Suzuki Swift Sport je strašně fajn auto. Zatím jsme si ho sice zkusili jen na pár chvil, ale zanechal hluboký dojem. Malý ostrý hatchback ze staré školy s turbomotorem, manuální převodovkou a přesným řízením nenechá chladným nikoho, komu v žilách koluje benzin.

První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Nyní ale Suzuki oznámilo ostřejší verzi tohoto modelu. Speciální kit jej sníží, konkrétně o 30 až 50 milimetrů. Katana se totiž posadí na nastavitelné tlumiče HKS Hipermax Max IV GT. Bude se tak v zatáčkách méně naklánět, což je jedna z bolístek, kterých jsme si všimli na standardním modelu.

Vedle toho přidá i hlasitější výfuk a dodatečnou vzpěru pro ještě lepší tuhost. Všimnout si můžete i 17palcových kol OZ Racing, na přání jsou ale i osmnáctky. Vznikne pouze 30 kusů a bohužel jsou všechny určeny výhradně pro nizozemský trh. Na výběr bude ze dvou barev - šedé a černé metalízy.

Suzuki Swift Sport přijíždí na český trh. Cenou se vejde pod půl milionu

Suzuki Swift Sport přijíždí na český trh. Cenou se vejde pod půl milionu

Obě dostanou kontrastní červené doplňky a vzory odkazující na speciální edici Katana. Limitovanou edici třiceti kusů pak připomíná například výšivka pod hlavovou opěrkou sedadel. Vedle výše zmíněného zůstalo vše při starém, na motor se nesahalo. Cena zatím není známa. Stejně nám to ale může být jedno...

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků