Suzuki ještě vylepšilo Swift Sport. Jmenuje se Katana a okamžitě ho chceme!

Svým způsobem odkazuje na motorku Suzuki Katana, se kterou tak vytváří opravdu povedená neposlušná dvojčata. Na Swift Sport si ale nechte zajít chuť.

Suzuki Swift Sport je strašně fajn auto. Zatím jsme si ho sice zkusili jen na pár chvil, ale zanechal hluboký dojem. Malý ostrý hatchback ze staré školy s turbomotorem, manuální převodovkou a přesným řízením nenechá chladným nikoho, komu v žilách koluje benzin.

První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Nyní ale Suzuki oznámilo ostřejší verzi tohoto modelu. Speciální kit jej sníží, konkrétně o 30 až 50 milimetrů. Katana se totiž posadí na nastavitelné tlumiče HKS Hipermax Max IV GT. Bude se tak v zatáčkách méně naklánět, což je jedna z bolístek, kterých jsme si všimli na standardním modelu.

Vedle toho přidá i hlasitější výfuk a dodatečnou vzpěru pro ještě lepší tuhost. Všimnout si můžete i 17palcových kol OZ Racing, na přání jsou ale i osmnáctky. Vznikne pouze 30 kusů a bohužel jsou všechny určeny výhradně pro nizozemský trh. Na výběr bude ze dvou barev - šedé a černé metalízy.

Suzuki Swift Sport přijíždí na český trh. Cenou se vejde pod půl milionu

Suzuki Swift Sport přijíždí na český trh. Cenou se vejde pod půl milionu

Obě dostanou kontrastní červené doplňky a vzory odkazující na speciální edici Katana. Limitovanou edici třiceti kusů pak připomíná například výšivka pod hlavovou opěrkou sedadel. Vedle výše zmíněného zůstalo vše při starém, na motor se nesahalo. Cena zatím není známa. Stejně nám to ale může být jedno...

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků