Suzuki Intruder M1800R: nejsilnější Intruder je pro pořádné chlapy

Kdo se zajímá o motorky, resp. choppery, musel vedle strojů Harley-Davidson slyšet i modelu Intruder od Suzuki. Po šestnáctistovce se letos na trh přijíždí obří dvouválec o objemu 1800 ccm, který vyzve na souboj Yamahu XV1900 Midnight Star nebo Hondu VTX1800.
Suzuki Intruder M1800R: nejsilnější Intruder je pro pořádné chlapy

Nový Intruder M1800R má vedle ostrých rysů i potřebnou porci chromu. Díky krytu předního světlometu a zkosené zádi vypadá motorka sportovněji, netradičně pojatý design má linie dragsterů. Stroj má celkovou délku 2 485 mm a rozvor 1 715 mm. Tento power-cruiser není pro nějaké slečinky, suchá hmotnost je 315 kg, což může zacvičit s kdejakým bikerem.

V ocelovém rámu je čtyřtaktní, kapalinou chlazený dvouválec o objemu 1 783 ccm. Nejde pouze o převrtanou šestnáctistovku, jedná se zcela nový agregát: má rozvod DOHC, dvě svíčky na válec a elektronické vstřikování s dvojitou klapkou. Sevření obřích "hrnků" má úhel 54 stupňů a čtyři ventily na válec dávají Intruderu výkon zhruba 120 koní (přesný výkon ještě Suzuki médiím nesdělilo). Co je ale podstatné, už u modelu M1600 byl maximální točivý moment 125 Nm a teď můžeme odhadovat, že se posune až někam k 170 Nm či více.

Motor spolupracuje s pětistupňovou převodovkou a velký výkon se na zadní kolo přenáší celkem pochopitelně přes kloubovou hřídel. Řetěz by tak velký nápor dlouho nevydržel. Velké choppery mají ve zvyku používat USD (upside-down) vidlice, M1800R není výjimkou. Tuhle třímetrákovou bestii krotí dva kotouče o průměru 310 mm vpředu, vzadu je jeden menší.

Jak již bylo naznačeno v úvodu, Suzuki Intruder M1800R je odpovědí na zvyšování objemů u dalších japonských power-cruiserů. Nová Yamaha Midnight Star má 1 900 kubíků, Honda má v nabídce osmnástistovku VTX a Kawasaki přebíjí všechny se svým dvoulitrem VN2000. Vzhled je vždy subjektivní, ale mě osobně se choppery líbí a nový Intruder má něco do sebe. Jaký je váš názor?

Tip: Více letošních novinek najdete v sekci Motocykly.


Suzuki Intruder M1800R

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků