Suzuki Ignis má po faceliftu. Dostalo vylepšený motor a možnost převodovky CVT

Lehký styling aktualizoval Suzuki Ignis pro rok 2020. lehké změny jsou ale i pod kapotou.

Miniaturní SUV Suzuki Ignis dostalo po čtyřech letech po uvedení facelift, který se dotkl takřka všeho. Vizuálně se novinka odlišuje jinou přední částí - mlhovky se přestěhovaly ze spodního nárazníku výše a maska má nyní místo jednoduché linky čtveřici plastových podkov. Zadní část má nový a výraznější nárazník.

Nové hybridy od Suzuki už koupíte i v Česku. Spotřeba šla dolů, cena lehce nahoru

Nové hybridy od Suzuki už koupíte i v Česku. Spotřeba šla dolů, cena lehce nahoru

Novinky jsou i v barevné paletě, která se rozrůstá o odstín modré a šedé metalízy. Celkem je tedy Ignis k mání v jedenácti barvách, potažmo v sedmi dvoutónových kombinacích. Interiér se nedočkal žádných větších změn. Nové je kontrastní zbarvení budíků přístrojového štítu a několik barevných variant sedadel. 

Suzuki Futuro-e je vizí elektrického SUV kupé. Uvádí nový designový jazyk značky

Suzuki Futuro-e je vizí elektrického SUV kupé. Uvádí nový designový jazyk značky

V nabídce zůstává motor 1.2 Dualjet s mild-hybridní technologií. Nově má ale variabilní časování ventilů nebo variabilní olejové čerpadlo pro snížení spotřeby. Kapacita lithium-iontové baterie byla zvětšena z 3Ah na 10Ah pro větší účinnost celého ústrojí. 

Bližší technické informace automobilka zatím nezveřejňuje. Novinkou v nabídce bude i převodovka CVT, která bude sekundovat pětistupňovému manuálu. Do Evropy dorazí nové Suzuki Ignis již příští měsíc.

Galerie doplněna o verzi před faceliftem.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 111 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků