Suzuki Concept-X2: SUV především pro americký trh

Suzuki stále laškuje s myšlenkou postavit kompaktní SUV, určené především pro americký trh, protože tam má výborné prodejní výsledky. Oproti roku 2003 vzrostly tržby v roce 2004 o neuvěřitelných 47 procent. Tento procentní nárůst se samozřejmě vedení automobilky bude snažit zachovat a pomoci by měl nový model kategorie SUV, který se představil na autosalónu v New Yorku pod označením Concept-X2.

Suzuki Concept-X2 svým designem již nevypadá tak futuristicky, jako studie Concept X, která debutovala v lednovém autosalónu v Detroitu. Spekulace naznačují, že Concept-X2 vznikne ve spolupráci s automobilkou Fiat. Pod kapotou by se mohl objevit motor 3.2 V6, na kterém Suzuki spolupracuje naopak s koncernem General Motors. Výkon motoru by se přenášel přes pětistupňovou automatickou převodovku na všechna čtyři kola.

V interiéru naleznete kožené čalounění, elektricky nastavitelná sedadla v přední řadě, klimatizaci a audiosestavu s CD přehrávačem. O klidnou jízdu a bezpečnost se postará řada pomocníčků v podobě ABS s elektronickým rozdělovačem brzdné síly, ESP, TCS a šestice airbagů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Suzuki Concept-X2 debutuje v New Yorku

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Suzuki Concept X z lednové autoshow v Detroitu

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků