Suzuki bude vyrábět naftové motory v licenci Fiatu

O tom, že naftové motory z produkce Fiatu patří na absolutní špičku a že tyto motory pod různými názvy používá více automobilek, není žádným tajemstvím. V těchto dnech se koncern Fiat dohodl s japonským výrobcem vozů Suzuki, na tom, že právě zmiňována japonská automobilka bude vyrábět v Japonsku v licenci Fiatu naftové motory.

Dle dohody půjde v první fázi o zcela nový motor 2.0 16V JTD MultiJet. Suzuki vybuduje závod na výrobu motorů a Fiat jim dodá technologie a zaškolí odborné pracovníky. Společný projekt se má plně rozjet v roce 2010, do té doby bude Suzuki používat motory z produkce Peugeotu a Renaultu. Tímto krokem se Suzuki dostane k tolik žádaným naftovým motorům a Fiat si vylepší již tak skvělé postavení na trhu v této oblasti. Již dnes si můžete nafťáky Fiatu pořídit v Suzuki Swift (1.25 DDiS) a v dohledné době bude fiaťácký diesel 1,9 k dispozici i u nové Vitary.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků