Suzuki bude vyrábět naftové motory v licenci Fiatu

O tom, že naftové motory z produkce Fiatu patří na absolutní špičku a že tyto motory pod různými názvy používá více automobilek, není žádným tajemstvím. V těchto dnech se koncern Fiat dohodl s japonským výrobcem vozů Suzuki, na tom, že právě zmiňována japonská automobilka bude vyrábět v Japonsku v licenci Fiatu naftové motory.

Dle dohody půjde v první fázi o zcela nový motor 2.0 16V JTD MultiJet. Suzuki vybuduje závod na výrobu motorů a Fiat jim dodá technologie a zaškolí odborné pracovníky. Společný projekt se má plně rozjet v roce 2010, do té doby bude Suzuki používat motory z produkce Peugeotu a Renaultu. Tímto krokem se Suzuki dostane k tolik žádaným naftovým motorům a Fiat si vylepší již tak skvělé postavení na trhu v této oblasti. Již dnes si můžete nafťáky Fiatu pořídit v Suzuki Swift (1.25 DDiS) a v dohledné době bude fiaťácký diesel 1,9 k dispozici i u nové Vitary.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků