SUV už máme dostatek, říká šéf vývoje VW. Další však přijdou už zanedlouho

Příchod nových SUV u Volkswagenu se může zdát nekončící. V blízké době by nicméně mohla automobilka v tomto segmentu trochu zpomalit.

Zatímco ještě před pár lety byste v modelovém portfoliu Volkswagenu napočítali možná tak dvojici SUV jako Tiguan a větší Touareg, dnes už německá automobilka nabízí globálně celkem 14 takových modelů. A bude jich více. Vždyť zanedlouho se dočkáme elektrického ID.4 a pro brazilský trh se pomalu odhaluje cenově dostupné SUV-kupé Nivus.

Nový Volkswagen ID.4 se maskuje za Opel. Jeho design už ale nikoho nepřekvapí

Nový Volkswagen ID.4 se maskuje za Opel. Jeho design už ale nikoho nepřekvapí

Mohlo by se tedy zdát, že vyplňovat díry na trhu se VW po stránce nejrůznějších variant a velikostí SUV stále úspěšně daří. To si ovšem nemyslí šéf vývoje automobilky Frank Welsch, který se nyní vyjádřil, že mnoho místa pro další SUV už značce nezbývá.

„Nemyslím si, že je růst počtu SUV zcela u konce, ale nyní jich máme dostatek. Dalších 10 určitě nepotřebujeme. Musíme být opatrní. Je potřeba mít portfolio, které je efektivní hlavně po stránce prodaných kusů,“ uvedl Welsch.

Brazilský Volkswagen připomíná své průkopnické dílo. U nás s ním zatím moc nepočítejme

Brazilský Volkswagen připomíná své průkopnické dílo. U nás s ním zatím moc nepočítejme

Stejně tak šéf vývoje řekl, že se musí automobilka zaměřit na modely, které mohou být opravdu úspěšné. A přesycení trhu by zde samozřejmě hrálo negativní roli. „Pokud budeme mít příliš mnoho modelů a prodáme 30- nebo 40 tisíc kusů ročně, nevyděláme žádné peníze,“ uvedl.

Na úkor nových elektrických modelů rodiny ID ovšem Volkswagen plánuje ukončení některých dosavadních modelů, takže nabídka bude nejspíš ve prospěch SUV vyvážená. „Nemyslím si, že bychom měli více modelů, než máme nyní. V rámci SUV už máme pokrytou každou podkategorii,“ dodal Welsch.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 63 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků