SUV se vyplatí i exotickým značkám. Urus jasně kraluje prodejům Lamborghini

I když sečtete prodeje Huracánu a Aventadoru dohromady, pořád se nedostanete na číslo SUV Urus.

Armáda SUV stále pochoduje napříč luxusními automobilkami a válcuje modelové nabídky. Dříve, když jste se rozhlédli, viděli jste elegantní dámy v kabrioletech, malých roadsterech a chic kupé. Dnes mění ryzí eleganci za bezpečnost a SUV se už neobjevují pouze u konvenčních značek, ale i u těch exotických.

Lexus LQ F si chce vyšlápnout na Lamborghini Urus, měl by mít až 650 koní

Lexus LQ F si chce vyšlápnout na Lamborghini Urus, měl by mít až 650 koní

Jedno chystá Ferrari, Aston Martin je se svým DBX těsně před debutem a takové Bentley a Rolls-Royce už své zástupce mají. Stejně je na tom i Urus, kterým Lamborghini před dvěma lety odstartovalo vlnu supersportovních SUV. Že je to nesmysl? Možná ano, ale rozhodně ne prodejní.

Z rychlého SUV je totiž prodejní trhák. Lamborghini od začátku letošního roku do konce června dodalo zákazníkům 2693 kusů tohoto vozu. S přehledem jde o nejprodávanější model značky v tomto časovém období. Modelu Huracán se prodalo 1211 kusů a vlajkový Aventador připočetl dalších 649.

Urus už není nejrychlejší SUV světa! Bentayga Speed umí o 1 km/h více

Urus už není nejrychlejší SUV světa! Bentayga Speed umí o 1 km/h více

Urus je dokonce v porovnání s prodeji v minulém roce o 96 % úspěšnější. Nejsilnější trh je v Americe, následuje Čína, Anglie, Japonsko a Německo. Možná i pro extrémní úspěch býčího SUV se objevil render terénního Huracánu přímo od automobilky. Zřejmě nás čeká ještě něco divokého.

Úspěch Lamborghini Urus není ničím výjimečným. Vzpomeňte si, jak Porsche pomohl model Cayenne v získávání peněz na vývoj sportovních modelů. Pokud je tohle ta nejšetrnější cesta, jak si zachovat supersporty na silnicích, je to správné.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků