SUV se vyplatí i exotickým značkám. Urus jasně kraluje prodejům Lamborghini

I když sečtete prodeje Huracánu a Aventadoru dohromady, pořád se nedostanete na číslo SUV Urus.

Armáda SUV stále pochoduje napříč luxusními automobilkami a válcuje modelové nabídky. Dříve, když jste se rozhlédli, viděli jste elegantní dámy v kabrioletech, malých roadsterech a chic kupé. Dnes mění ryzí eleganci za bezpečnost a SUV se už neobjevují pouze u konvenčních značek, ale i u těch exotických.

Lexus LQ F si chce vyšlápnout na Lamborghini Urus, měl by mít až 650 koní

Lexus LQ F si chce vyšlápnout na Lamborghini Urus, měl by mít až 650 koní

Jedno chystá Ferrari, Aston Martin je se svým DBX těsně před debutem a takové Bentley a Rolls-Royce už své zástupce mají. Stejně je na tom i Urus, kterým Lamborghini před dvěma lety odstartovalo vlnu supersportovních SUV. Že je to nesmysl? Možná ano, ale rozhodně ne prodejní.

Z rychlého SUV je totiž prodejní trhák. Lamborghini od začátku letošního roku do konce června dodalo zákazníkům 2693 kusů tohoto vozu. S přehledem jde o nejprodávanější model značky v tomto časovém období. Modelu Huracán se prodalo 1211 kusů a vlajkový Aventador připočetl dalších 649.

Urus už není nejrychlejší SUV světa! Bentayga Speed umí o 1 km/h více

Urus už není nejrychlejší SUV světa! Bentayga Speed umí o 1 km/h více

Urus je dokonce v porovnání s prodeji v minulém roce o 96 % úspěšnější. Nejsilnější trh je v Americe, následuje Čína, Anglie, Japonsko a Německo. Možná i pro extrémní úspěch býčího SUV se objevil render terénního Huracánu přímo od automobilky. Zřejmě nás čeká ještě něco divokého.

Úspěch Lamborghini Urus není ničím výjimečným. Vzpomeňte si, jak Porsche pomohl model Cayenne v získávání peněz na vývoj sportovních modelů. Pokud je tohle ta nejšetrnější cesta, jak si zachovat supersporty na silnicích, je to správné.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků