SUV od Alfy Romeo má jméno Kamal

S italskou lehkostí by značka Alfa Romeo ráda vkročila na půdu SUV. V Ženevě proto předvede veřejnosti studii s pohonem všech čtyř kol pod názvem Kamal. Ta svým charakteristickým vzhledem jasně naznačuje, do jaké automobilové rodiny patří.

Kamal měří 4 350 mm na délku, 1 860 mm na šířku a 1 600 mm na výšku. Dravá  maska chladiče společně se zaoblenými liniemi karosérie činí z tohoto konceptu temperamentní vůz, který  hodlá znepříjemnit život všem svým protivníkům, hlavně však očekávanému BMW X3.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Jižanský temperament v sobě Kamal nezapře 

Proti konkurentům nasadí Kamal veškeré své zbraně. Jednou z nich má být šestiválec o  objemu 3.2 l s maximálním výkonem 183 kW/250 k. V kombinaci se šestistupňovou sekvenční převodovkou by měl Kamal rozhýbat do maximální rychlosti 200 km/h. Dalším trumfem Kamalu by měl být rozměrný zavazadlový prostor přesahující objemem 400 l.     

Cíle, které byly Kamalu vytyčeny již ve fázi studie, nejsou skromné. Pokud se tedy dočká sériové podoby, bude jistě zajímavé sledovat, jak se s přímou konkurencí ve skutečnosti vypořádá.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků