SUV od Alfy Romeo má jméno Kamal

S italskou lehkostí by značka Alfa Romeo ráda vkročila na půdu SUV. V Ženevě proto předvede veřejnosti studii s pohonem všech čtyř kol pod názvem Kamal. Ta svým charakteristickým vzhledem jasně naznačuje, do jaké automobilové rodiny patří.

Kamal měří 4 350 mm na délku, 1 860 mm na šířku a 1 600 mm na výšku. Dravá  maska chladiče společně se zaoblenými liniemi karosérie činí z tohoto konceptu temperamentní vůz, který  hodlá znepříjemnit život všem svým protivníkům, hlavně však očekávanému BMW X3.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Jižanský temperament v sobě Kamal nezapře 

Proti konkurentům nasadí Kamal veškeré své zbraně. Jednou z nich má být šestiválec o  objemu 3.2 l s maximálním výkonem 183 kW/250 k. V kombinaci se šestistupňovou sekvenční převodovkou by měl Kamal rozhýbat do maximální rychlosti 200 km/h. Dalším trumfem Kamalu by měl být rozměrný zavazadlový prostor přesahující objemem 400 l.     

Cíle, které byly Kamalu vytyčeny již ve fázi studie, nejsou skromné. Pokud se tedy dočká sériové podoby, bude jistě zajímavé sledovat, jak se s přímou konkurencí ve skutečnosti vypořádá.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 20 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 64 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků