SUV brzy ovládnou segment luxusních vozů

Auta kategorie SUV budou v Evropě do roku 2010 tvořit více než padesát procent prodaných vozů v segmentu luxusních vozů. Během posledních pěti let vzrostly prodeje těchto modelů o více než 60 procent ze 460 000 na 750 000 nově prodaných vozů ročně. A tento trend nijak nepolevuje, spíše naopak. Hlad po vozech kategorie SUV je stále větší. A právě movitější zákazníci v nových modelech nacházejí vše, co jim nabízí běžné sedany a k tomu dostanou i větší pohodlí a prostornost. Důležitým faktorem je i muskulární vzhled přitahující zákazníky, kteří chtějí dávat na odiv své postavení.

Velký zájem o tyto vozy potvrzuje i fakt, že většina automobilek, jenž produkuje vozy pro skupinu osob s vyššími příjmy, přichází s modely SUV. Zdárným příkladem je Porsche, ale také BMW, v brzku se má přidat i Lamborghini a další. Ještě větší množství takových modelů však najdou zákazníci ve Spojených státech, odkud se pomalu začínají dovážet i do zemí EU.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků