SUV brzy ovládnou segment luxusních vozů

Auta kategorie SUV budou v Evropě do roku 2010 tvořit více než padesát procent prodaných vozů v segmentu luxusních vozů. Během posledních pěti let vzrostly prodeje těchto modelů o více než 60 procent ze 460 000 na 750 000 nově prodaných vozů ročně. A tento trend nijak nepolevuje, spíše naopak. Hlad po vozech kategorie SUV je stále větší. A právě movitější zákazníci v nových modelech nacházejí vše, co jim nabízí běžné sedany a k tomu dostanou i větší pohodlí a prostornost. Důležitým faktorem je i muskulární vzhled přitahující zákazníky, kteří chtějí dávat na odiv své postavení.

Velký zájem o tyto vozy potvrzuje i fakt, že většina automobilek, jenž produkuje vozy pro skupinu osob s vyššími příjmy, přichází s modely SUV. Zdárným příkladem je Porsche, ale také BMW, v brzku se má přidat i Lamborghini a další. Ještě větší množství takových modelů však najdou zákazníci ve Spojených státech, odkud se pomalu začínají dovážet i do zemí EU.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 41 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků