SUV brzy ovládnou segment luxusních vozů

Auta kategorie SUV budou v Evropě do roku 2010 tvořit více než padesát procent prodaných vozů v segmentu luxusních vozů. Během posledních pěti let vzrostly prodeje těchto modelů o více než 60 procent ze 460 000 na 750 000 nově prodaných vozů ročně. A tento trend nijak nepolevuje, spíše naopak. Hlad po vozech kategorie SUV je stále větší. A právě movitější zákazníci v nových modelech nacházejí vše, co jim nabízí běžné sedany a k tomu dostanou i větší pohodlí a prostornost. Důležitým faktorem je i muskulární vzhled přitahující zákazníky, kteří chtějí dávat na odiv své postavení.

Velký zájem o tyto vozy potvrzuje i fakt, že většina automobilek, jenž produkuje vozy pro skupinu osob s vyššími příjmy, přichází s modely SUV. Zdárným příkladem je Porsche, ale také BMW, v brzku se má přidat i Lamborghini a další. Ještě větší množství takových modelů však najdou zákazníci ve Spojených státech, odkud se pomalu začínají dovážet i do zemí EU.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků