Surovec na okruhy! Mercedes-AMG GTR Black Series se ukazuje v prvním videu.

Přídomek Black Series se dostává do nabídky sportovního modelu AMG GT a značí brutální mašinu na okruhy. Zde je první upoutáva.

Již nějakou dobu se ví, že automobilka Mercedes-Benz plánuje vymačkat z přeplňovaného osmiválce o objemu 4,0 litru ve sportovním modelu AMG GT úplné maximum. Tento projekt je labutí písní modelu, která naplno ukáže jeho potenciál a absolutně tak vyždíme schopnosti svých majitelů.

Mercedes-AMG E63 S prošel faceliftem. Má 612 koní a zvládne až 300 km/h

Mercedes-AMG E63 S prošel faceliftem. Má 612 koní a zvládne až 300 km/h

Speciální vůz ponese tradiční přídomek Black Series a odhaduje se, že motor dosáhne na výkon až 680 koní! Tobias Moers z vedení AMG uvedl magazínu Autocar, že: „Vyjma modelu One to bude nejrychlejší model AMG. Ne ovšem z hlediska přímé rychlosti, ale při jízdě na čas.

Okruhové zaměření tohoto vozu je tak více než jasné. Před nedávnem byl vůz viděn na Nürburgringu, kde byl podrobně testován. Dokonce unikl i čas, který je 6:58, tedy o více jak šest vteřin lepší než tomu bylo v případě doposud nejrychlejší verze vozu, AMG GT R Pro: Na krále okruhu to ovšem ještě nestačilo.

Nový Mercedes-Benz SL se ideově vrátí ke Gullwingu. Pomůže i AMG

Nový Mercedes-Benz SL se ideově vrátí ke Gullwingu. Pomůže i AMG

Automobilka vypustila první video, ve kterém se novinka ukazuje bez maskování. I přes rychlé střihy je vůz dobře viditelný z několika úhlů. Jasně je tak vidět aerodynamický paket pro co nejlepší proudění vzduchu a také dvojité obří křídlo, které přidá pořádnou porci přítlaku. Více informací se dozvíme v následujících týdnech.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků