Supresportovní SLR McLaren se představí také jako roadster

Společný produkt Mercedesu a britského McLarenu - supersportovní model SLR - se s největší pravděpodobností objeví také ve verzi roadster. Vedoucí představitelé německé automobilky totiž připustili, že je největší čas oživit tento model novými karosářskými variantami a dle typu konstrukce se nic jiného než roadster nenabízí. Sportovní model SLR prozatím překonal všechny předpoklady a prodává se velmi dobře, za dobu své produkce si našel na tisíc zákazníků. Jeho život na trhu se ale pomalu chýlí ke konci, přece jen je to již sedm let, co byl poprvé představen a žádný model, ani takto výkonný s výbornými vlastnostmi, nevydrží na trhu příliš dlouho. Dle vyjádření zástupců McLarenu, kteří se starají jeho o výrobu, není problém vyrábět současně verzi coupé i verzi cabrio, když by produkce verze roadsteru nepřekročila několik desítek ročně. Tím by se zvedla nejen nová vlna zájemců, ale určitě i cena.

Na druhou stranu není prozatím jasné, zda se objeví nástupce modelu SLR, což ovšem samotný McLaren netrápí, protože dle informací nemá problém se zakázkami na individuální vozy. Čeho se ovšem zákazníci určitě jen tak nedočkají, je nástupce legendárního modelu McLaren F1.

Koncept roadsteru na bázi SLR byl již představen v roce 1999, ovšem produkční verze se nikdy nedočkal.

Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz Vision SLR roadster
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků