Supresportovní SLR McLaren se představí také jako roadster

Společný produkt Mercedesu a britského McLarenu - supersportovní model SLR - se s největší pravděpodobností objeví také ve verzi roadster. Vedoucí představitelé německé automobilky totiž připustili, že je největší čas oživit tento model novými karosářskými variantami a dle typu konstrukce se nic jiného než roadster nenabízí. Sportovní model SLR prozatím překonal všechny předpoklady a prodává se velmi dobře, za dobu své produkce si našel na tisíc zákazníků. Jeho život na trhu se ale pomalu chýlí ke konci, přece jen je to již sedm let, co byl poprvé představen a žádný model, ani takto výkonný s výbornými vlastnostmi, nevydrží na trhu příliš dlouho. Dle vyjádření zástupců McLarenu, kteří se starají jeho o výrobu, není problém vyrábět současně verzi coupé i verzi cabrio, když by produkce verze roadsteru nepřekročila několik desítek ročně. Tím by se zvedla nejen nová vlna zájemců, ale určitě i cena.

Na druhou stranu není prozatím jasné, zda se objeví nástupce modelu SLR, což ovšem samotný McLaren netrápí, protože dle informací nemá problém se zakázkami na individuální vozy. Čeho se ovšem zákazníci určitě jen tak nedočkají, je nástupce legendárního modelu McLaren F1.

Koncept roadsteru na bázi SLR byl již představen v roce 1999, ovšem produkční verze se nikdy nedočkal.

Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz Vision SLR roadster
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků