Superúsporná Honda Insight definitivně končí

Honda Insight, jeden z nejúspornějších vozů na dnešním trhu, definitinvě končí. Americké zastoupení Hondy rozhodlo o ukončení prodeje tohoto vozů, když se ho prodalo za první čtyři měsíce pouze 320 kusů a ani výsledky z minulých let nebyly o mnoho lepší. Jen pro srovnání, Toyota za první čtvrtletí prodala na stejném trhu přes 30 000 hybridních Priusů. Ani Insight ale nebyl propadák, přestože se nejedná zrovna o levné auto a již vůbec ne praktické, protože vůz s karosérii coupé pojme pouze dvě osoby, udržel se tento model na trhu od roku 1999.

Honda však s malým a hybridním vozem neskončí. Insight hodlá nahradit novým malým modelem, který bude více praktický, ovšem v úspornosti se Insightu vyrovná.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků