Superúsporná Honda Insight definitivně končí

Honda Insight, jeden z nejúspornějších vozů na dnešním trhu, definitinvě končí. Americké zastoupení Hondy rozhodlo o ukončení prodeje tohoto vozů, když se ho prodalo za první čtyři měsíce pouze 320 kusů a ani výsledky z minulých let nebyly o mnoho lepší. Jen pro srovnání, Toyota za první čtvrtletí prodala na stejném trhu přes 30 000 hybridních Priusů. Ani Insight ale nebyl propadák, přestože se nejedná zrovna o levné auto a již vůbec ne praktické, protože vůz s karosérii coupé pojme pouze dvě osoby, udržel se tento model na trhu od roku 1999.

Honda však s malým a hybridním vozem neskončí. Insight hodlá nahradit novým malým modelem, který bude více praktický, ovšem v úspornosti se Insightu vyrovná.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků