Supersport blokoval nabíječku pro elektromobily. Policista na elektrokole si s tím poradil

Takzvaný ICEing je oblíbená kratochvíle vidláků v Americe. Toto ale určitě nebyl ten případ.

Vyhrazená parkovací stání pro nabíjení elektromobilů se stále častěji objevují i u nás, a na přeplněném parkovišti občas není zbytí, než jej na chvilku využít i se spalovacím vozem. Není to tím, že by si čeští řidiči z EV aut utahovali, ale faktem je, že jejich vyhrazená místa většinu času zejí prázdnotou.

Tohle mohla být první Škoda Octavia od Giugiara. Václav Klaus byl ale proti

Tohle mohla být první Škoda Octavia od Giugiara. Václav Klaus byl ale proti

Ani v Německu není situace odlišná. Elektromobilů tam samozřejmě jezdí víc, ale ani tak to není žádná hitparáda. Parkování spalovacího vozu na nabíjecím místě tak kolikrát není dílem schválnosti a ubohou ukázkou rebelství, jako je tomu u parkování na místech pro invalidy, ale spíše neznalostí či chvilkovým „vypůjčením“. 

Škoda Octavia I ve skutečnosti skončila teprve nedávno. Našly se jasné důkazy

Škoda Octavia I ve skutečnosti skončila teprve nedávno. Našly se jasné důkazy

Že se to ale úplně nemusí vyplatit ukazuje i tento bizarní případ z Frankfurtu, kde se odehrál scénář jako z komedie. Majitel supersportu Lamborghini Huracán Evo Spyder zaparkoval na místě pro nabíjení elektromobilů značky Tesla. Nikdo neví, za jakým účelem tak řidič učinil, ale jeho svítivě zelený lak přilákal pohled městského policisty na elektrokole.

ČEZ změnil tarify pro nabíjení. Vlastnictví elektromobilu se může hodně prodražit

ČEZ změnil tarify pro nabíjení. Vlastnictví elektromobilu se může hodně prodražit

Ten chtěl řidiče vyškolit tím, že zelené auto ještě neznamená „zelené auto“ a nechal vůz nemilosrdně odtáhnout, čímž nabíjecí místo uvolnil. Podobné případy, kdy automobily se spalovacími motory blokují nabíječky, se objevují stále častěji. Nedávno byl podobný případ v Berlíně, kde nabíječku blokoval Ford F-150 Raptor. I ten byl odtažen.

Například v Americe je toto oblíbená kratochvíle vidláků, kteří parkují svoje velké pick-upy u nabíječek a mají z toho srandu. Říká se tomu ICEing a na některých místech šlo o vážný problém. Majitelé Tesel jim pak jednou vrátili úder tím, že zabarikádovali benzinovou pumpu.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků