Superformance MKIII-R je Cobra pro 21. století. Staví ji nejpovolanější výrobce

Zájem o klasické Cobry v poslední době roste. Přibývá ale i těch, které v sobě mají dotek moderní techniky.

Stavitele historických závodních automobilů s výmluvným názvem Superformance jste nejspíš už zaregistrovali ve filmu Le Mans 66´. Právě do tohoto cenou Akademie ověřeného snímku totiž stavěl některé automobily, které pomohly přenést jednu z nejúžasnějších historek ze světa motorismu na plátna kin.

Souboj Fordu a Ferrari zabodoval i u Akademie! Film Le Mans ´66 si odnáší Oscary

Souboj Fordu a Ferrari zabodoval i u Akademie! Film Le Mans ´66 si odnáší Oscary

Není pochyb o tom, že úspěšný snímek probudil celosvětovou vášeň pro klasické americké automobily. Superformance je pak jediný stavitel klasických vozů Shelby Cobra, který má licenci přímo od Carrolla Shelbyho. Zákazníci, kteří tak chtějí co nejvěrnější vůz originálu, chodí právě k němu.

Výrobce nyní ohlásil novinku Superformance MKIII-R Cobra. „Je to kus americké historie a s úspěchem loňského snímku je nyní Cobra nejvyhledávanější ve své historii. Velmi jsme tak dbali na to, abychom zajistili, že Superformance MKIII-R bude v souladu s ikonickým dědictvím Cobry,“ uvedl Lance Stander, muž v čele společnosti.

Festival rychlosti v Goodwoodu se neruší! Společně s Le Mans proběhne na podzim

Festival rychlosti v Goodwoodu se neruší! Společně s Le Mans proběhne na podzim

Cobra totiž není stoprocentně věrná originálu. Pod laminátovou karoserií se skrývá lehká porce moderní techniky. Našli byste tu nastavitelné tlumiče Bilstein nebo nezávislé zavěšení kol. Nechybí pak ani moderní 18palcová kola nebo LED přední světlomety. Vnitřek sice vypadá na první pohled puritánsky, ale přístroje jsou taktéž elektrické.

Superformance MKIII-R Cobra si můžete koupit jako šasi za 79.900 dolarů (1.775.000 Kč). Do útrob lze osadit americké motory 302, 351, 427/428 a 460 od Fordu. Nejsilnější z nich disponuje objemem 7,5 litru. Cobru je možné osadit čtyř- i pětistupňovou manuální převodovku. Pokud máte zájem, stačí se spojit s výrobcem a vybrat si svou vysněnou konfiguraci.

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

včera | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků