Superfabia 4x4 s motorem 2.0 TFSI

Redaktoři magazínu Autotip měli zajímavou možnost omrknout koncept možné podoby sériové Fabie WRC. O ní jsme psali už začátkem ledna, tehdy jsem ale příliš nevěřil, že by se skutečně něco podobného mohlo vyrábět. V diskusi u uvedené bleskovky se ale objevilo několik příspěvků, které informace v článku potvrzovaly: obě nápravy z Octavie, pohon 4x4, vzhled podobný Fabii WRC. Takový vůz skutečně existuje a prochází právě testy.

Byl postaven ručně, má 17" kola s pneumatikami o šířce 225 mm, spartánský interiér a pod kapotou motor 2.0 TFSI s výkonem naladěným výše než je sériových 200 koní. O vyladění se postarali pánové z Audi a podle autora článku se jim nechtělo koncept moc ochotně vracet; ostatně já se jim ani nedivím. Autor se o jízdě v konceptu vyjadřuje v superlativech a celé auto si hodně pochvaluje. Škoda zatím váhá, zda koncept přivést do sériové výroby, a pokud by se tak stalo, je si Harald Ludanek jist, že by se po autě jen zaprášilo...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fabia WRC

Tip: stáhněte si plakáty Fabie WRC.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků