Superfabia 4x4 s motorem 2.0 TFSI

Redaktoři magazínu Autotip měli zajímavou možnost omrknout koncept možné podoby sériové Fabie WRC. O ní jsme psali už začátkem ledna, tehdy jsem ale příliš nevěřil, že by se skutečně něco podobného mohlo vyrábět. V diskusi u uvedené bleskovky se ale objevilo několik příspěvků, které informace v článku potvrzovaly: obě nápravy z Octavie, pohon 4x4, vzhled podobný Fabii WRC. Takový vůz skutečně existuje a prochází právě testy.

Byl postaven ručně, má 17" kola s pneumatikami o šířce 225 mm, spartánský interiér a pod kapotou motor 2.0 TFSI s výkonem naladěným výše než je sériových 200 koní. O vyladění se postarali pánové z Audi a podle autora článku se jim nechtělo koncept moc ochotně vracet; ostatně já se jim ani nedivím. Autor se o jízdě v konceptu vyjadřuje v superlativech a celé auto si hodně pochvaluje. Škoda zatím váhá, zda koncept přivést do sériové výroby, a pokud by se tak stalo, je si Harald Ludanek jist, že by se po autě jen zaprášilo...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fabia WRC

Tip: stáhněte si plakáty Fabie WRC.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků