Superfabia 4x4 s motorem 2.0 TFSI

Redaktoři magazínu Autotip měli zajímavou možnost omrknout koncept možné podoby sériové Fabie WRC. O ní jsme psali už začátkem ledna, tehdy jsem ale příliš nevěřil, že by se skutečně něco podobného mohlo vyrábět. V diskusi u uvedené bleskovky se ale objevilo několik příspěvků, které informace v článku potvrzovaly: obě nápravy z Octavie, pohon 4x4, vzhled podobný Fabii WRC. Takový vůz skutečně existuje a prochází právě testy.

Byl postaven ručně, má 17" kola s pneumatikami o šířce 225 mm, spartánský interiér a pod kapotou motor 2.0 TFSI s výkonem naladěným výše než je sériových 200 koní. O vyladění se postarali pánové z Audi a podle autora článku se jim nechtělo koncept moc ochotně vracet; ostatně já se jim ani nedivím. Autor se o jízdě v konceptu vyjadřuje v superlativech a celé auto si hodně pochvaluje. Škoda zatím váhá, zda koncept přivést do sériové výroby, a pokud by se tak stalo, je si Harald Ludanek jist, že by se po autě jen zaprášilo...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fabia WRC

Tip: stáhněte si plakáty Fabie WRC.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků