Superbu uniklo vítězství v prestižní soutěži Zlatý volant jen o vlásek

Před několika dny byly vyhlášeny výsledky soutěže "Zlatý volant 2002", kterou německý list Bild am Sonntag uděluje už 27 let. Celkové vítězství bylo přisouzeno pětici vozů v tomto složení: Renault Espace, Audi A8, Opel Vectra, Ford Fiesta a Volkswagen Touareg.

Špatně si nevedl ani mladoboleslavský Superb - ten se ve své kategorii umístil na druhém místě a jen o chloupek jej o titul připravila Vectra od Opelu. O výsledcích rozhodovalo 28 členů poroty, jež se skládala z motoristických novinářů, automobilových odborníků ale i běžných řidičů.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků