SuperBrouk

Čas od času vznikají více či méně zajímavé sportovně laděné studie. Jednou takovou je Volkswagen New Beetle RSi. Základem pro stavbu tohoto konceptu posloužil VW New Beetle.
SuperBrouk
Čas od času vznikají více či méně zajímavé sportovně laděné studie. Jednou takovou je Volkswagen New Beetle RSi. Základem pro stavbu tohoto konceptu posloužil VW New Beetle.

Zajímavě vyhlížející brouk je poháněn sportovně laděným šestiválcovým motorem o objemu 2.8. Jedná se v základu o motor shodný s tím, který je používán v šestiválcové variantě Golfu nebo Bory. Jeho výkon však díky implantaci dvou výfukových turbodmychadel dosahuje hranice 220 kW tedy cca 300 ks. Není divu, že se takový výkon přenáší na všechna kola systémem 4motion..

VW New Beetle RSi zrychluje z 0 na 100 km/h za 5 vteřin a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Karoserie doznala již na první pohled řadu výrazných změn. Týká se to především o 140 mm rozšířených blatníků a mohutných prahů. Další změny znamená přepracovaná přední část s velkými vstupy vzduchu. Opravdu nepřehlédnutelné je mohutné je zadní křídlo ve stylu F1.

O výborné jízdní vlastnosti se stará o 28 mm snížený podvozek vhodně zkombinovaný s 18“ litými koly obutými do pneumatik o rozměru 255/48 ZR 18.

V interiéru na nás dýchne atmosféra Audi TT. To se týká zejména středové konzoly a výdechů klimatizace. V interiéru jsou využity velmi kvalitní materiály jako pravá kůže, hliník nebo kevlar.

Většinu podobně zaměřených studií čeká velký obdiv fanoušků té které značky. Většinou, ale také umístění do firemního musea bez naděje na alespoň malosériovou výrobu. Stejný osud pravděpodobně čeká i dnes představeného SuperBrouka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků