SuperBrouk

Čas od času vznikají více či méně zajímavé sportovně laděné studie. Jednou takovou je Volkswagen New Beetle RSi. Základem pro stavbu tohoto konceptu posloužil VW New Beetle.
SuperBrouk
Čas od času vznikají více či méně zajímavé sportovně laděné studie. Jednou takovou je Volkswagen New Beetle RSi. Základem pro stavbu tohoto konceptu posloužil VW New Beetle.

Zajímavě vyhlížející brouk je poháněn sportovně laděným šestiválcovým motorem o objemu 2.8. Jedná se v základu o motor shodný s tím, který je používán v šestiválcové variantě Golfu nebo Bory. Jeho výkon však díky implantaci dvou výfukových turbodmychadel dosahuje hranice 220 kW tedy cca 300 ks. Není divu, že se takový výkon přenáší na všechna kola systémem 4motion..

VW New Beetle RSi zrychluje z 0 na 100 km/h za 5 vteřin a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Karoserie doznala již na první pohled řadu výrazných změn. Týká se to především o 140 mm rozšířených blatníků a mohutných prahů. Další změny znamená přepracovaná přední část s velkými vstupy vzduchu. Opravdu nepřehlédnutelné je mohutné je zadní křídlo ve stylu F1.

O výborné jízdní vlastnosti se stará o 28 mm snížený podvozek vhodně zkombinovaný s 18“ litými koly obutými do pneumatik o rozměru 255/48 ZR 18.

V interiéru na nás dýchne atmosféra Audi TT. To se týká zejména středové konzoly a výdechů klimatizace. V interiéru jsou využity velmi kvalitní materiály jako pravá kůže, hliník nebo kevlar.

Většinu podobně zaměřených studií čeká velký obdiv fanoušků té které značky. Většinou, ale také umístění do firemního musea bez naděje na alespoň malosériovou výrobu. Stejný osud pravděpodobně čeká i dnes představeného SuperBrouka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků