Superbike Vectrix R-Moto má maximálku 260 km/h a elektromotor

Na automobilových trzích se začínají v hojném počtu šířit vozy s hybridními pohony (spalovací motor + elektromotor) a začínají přilétat i první vlaštovky poháněné pouze elektromotorem. Ve stejném duchu přemýšlí i inženýři společnosti Vectrix, když vyvinuli elektromotorku s odvážným futuristickým designem. Pohonnou jednotkou je elektromotor a místo nádrže najdete na motorce akumulátor.

Stroj má maximální rychlost 260 km/h a konstantní dvoustovkou dokáže na jedno nabití jet něco málo přes hodinu. Je jasné, že na poli efektivního využití elektromotorů je ještě hodně prostoru pro zlepšení, ale když se budete krotit a na odpolední vyjížďce strávíte v sedle zmiňovaný čas, odměnou vám budou velmi nízké provozní náklady. Při dnešních cenách pohonných hmot to jistě stojí za úvahu, co myslíte?

Tip: Mrkněte se na elektro-skútr Axle EV-X7.


Studie budoucího motocyklu Vectrix R-Moto.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků