Sunred SR08: Španěl pro okruhové nadšence

Nudí vás běžné sporťáky od běžných výrobců? A co takhle španělský býk z „homologačního chovu” pro FIA GT1?

Španělská společnost Sunred se zatím proslavila jen konceptem nejpodivnějšího motocyklu na solární pohon, který kdo kdy vymyslel. Prazvláštní kapotovaná motorka si ale srdce motoristů nezískala, a tak Sunred zkouší oslnit něčím docela jiným. A nutno dodat, že mnohem zajímavějším. Španělé se totiž pustili do vývoje nového supersportu pro sérii FIA GT1. A protože pro homologaci takového sporťáku je třeba nabídnout alespoň 10 produkčních vozů, představila tato firma své dílo s označením SR08 na autosalonu v Barcelone. Tam bylo též púotvrzeno, že do příštího roku bude spuštěna jeho výroba.

Čím je SR08 zajímavý? Předně tím, že jeho šasi bude z velké části vyrobeno z karbonu, což dodá vozu základní předpoklad k úspěchu. Auto nebude úplný sřízlík, na délku bude měřit pět metrů, na výšku ale pouhých 105 cm. O spolehlivý brzdný účinek se budou starat šestipístkové brzdy s kotouči o rozměrech 380 mm vyrobené z už tak nějak povinné sloučeniny karbonu a keramických materiálů.

Pod kapotou bude bít desetivalcový motor o výkonu 500 koní, což při hmotnosti 1100 kg dává váhový poměr 2,2 kg na koně. Akcelerace na stovku se tak odehraje za 3,5 sekundy, maximální rychlost přesáhne hodnotu 300 km/h.

Zajímavé výkony a neméně zajímavý design dělají ze Sunredu SR08 nejen horkého kandidáta na úspěch v závodech, ale i u zákazníků. Pokud byste se s něčím podobným chtěli prohánět po silnicích střední Evropy, což bude jistě „žůžo dobrodrůžo”, stačí si počkat na začátek přísťího roku, kdy bude vůz za zatím nespecifikovanou cenu nabídnut i běžným zákazníkům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sunred SR08

 

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků