Sunred SR08: Španěl pro okruhové nadšence

Nudí vás běžné sporťáky od běžných výrobců? A co takhle španělský býk z „homologačního chovu” pro FIA GT1?

Španělská společnost Sunred se zatím proslavila jen konceptem nejpodivnějšího motocyklu na solární pohon, který kdo kdy vymyslel. Prazvláštní kapotovaná motorka si ale srdce motoristů nezískala, a tak Sunred zkouší oslnit něčím docela jiným. A nutno dodat, že mnohem zajímavějším. Španělé se totiž pustili do vývoje nového supersportu pro sérii FIA GT1. A protože pro homologaci takového sporťáku je třeba nabídnout alespoň 10 produkčních vozů, představila tato firma své dílo s označením SR08 na autosalonu v Barcelone. Tam bylo též púotvrzeno, že do příštího roku bude spuštěna jeho výroba.

Čím je SR08 zajímavý? Předně tím, že jeho šasi bude z velké části vyrobeno z karbonu, což dodá vozu základní předpoklad k úspěchu. Auto nebude úplný sřízlík, na délku bude měřit pět metrů, na výšku ale pouhých 105 cm. O spolehlivý brzdný účinek se budou starat šestipístkové brzdy s kotouči o rozměrech 380 mm vyrobené z už tak nějak povinné sloučeniny karbonu a keramických materiálů.

Pod kapotou bude bít desetivalcový motor o výkonu 500 koní, což při hmotnosti 1100 kg dává váhový poměr 2,2 kg na koně. Akcelerace na stovku se tak odehraje za 3,5 sekundy, maximální rychlost přesáhne hodnotu 300 km/h.

Zajímavé výkony a neméně zajímavý design dělají ze Sunredu SR08 nejen horkého kandidáta na úspěch v závodech, ale i u zákazníků. Pokud byste se s něčím podobným chtěli prohánět po silnicích střední Evropy, což bude jistě „žůžo dobrodrůžo”, stačí si počkat na začátek přísťího roku, kdy bude vůz za zatím nespecifikovanou cenu nabídnut i běžným zákazníkům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sunred SR08

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků