Summit NATO: všech 171 Superbů a 25 Octavií je připraveno

Posledních 40 vozů Škoda Superb pro přepravu účastníků summitu NATO dnes převzali speciálně vyškolení řidiči od automobilky Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Ministerstvu zahraničí pro tento účel zapůjčila 171 Superbů a 25 vozů Škoda Octavia. Zbývající vozy putovaly do Prahy během tohoto týdne, řekl Karel Pokorný z tiskového odboru firmy. 

Černé limuzíny Superb typu Elegance se prodávají za 1,1 až 1,2 miliónu korun. Po skončení summitu je firma hodlá prodat se slevou jako ojetá vozidla. "V té době už budou mít najeto několik set, ale možná i dva až tři tisíce kilometrů," řekl Pokorný. O nákup vozů předběžně projevila zájem některá ministerstva, mezi nimi i vznikající ministerstvo informatiky. Oplátkou za zapůjčení aut ministerstvo zahraničí slíbilo
automobilce reklamu na oficiálních tiskovinách a při různých akcích, uvedl Pokorný.

Auta na summit NATO zapůjčí koncern Volkswagen. Premiéry a prezidenty bude vozit 55 pancéřovaných limuzín Audi A8. Superby a Octavie mají sloužit hlavně k přepravě ministrů a ochranky. Další účastníci zasedání se budou přepravovat v 55 MPV Volkswagen Caravelle a 15 mikrobusech Volkswagen LT.

Vozy Audi převzala ochranná služba policie v neděli na letišti u Berouna. Jedna z limuzín do Prahy ale nedojela. Řidič vůz ve velké rychlosti nezvládl a havaroval na dálnici z Plzně do Prahy. Profesionální řidič s autem za tři milióny korun vyjel ze silnice a převrátil se na střechu. Při nehodě byl zraněn.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků