Itasha přivádí dívky z japonského porna do světa aut. Je to další asijská senzace

Poslední článek o japonském bizáru jménem Bosozuku vzbudil váš zájem. Přinášíme proto pokračování o subkultuře Itasha, která si hraje s intimností lidské mysli.

Termín Itasha si můžete vyložit dvěma způsoby. V překladu se to dá říct, jako „bolestivé auto“. Říkalo se tak ale i italským supersportům, dovezeným do Japonska v 80. letech, kdy bylo Japonsko na ekonomickém vrcholu. Pod pojmem Itasha si můžete představit automobilovou dekoraci ve formě sličných a roztomilých dívek.

Kultura Bosozuku představuje největší japonský bizár. Přesvědčte se o tom sami

Kultura Bosozuku představuje největší japonský bizár. Přesvědčte se o tom sami

Abych to vzal trochu více do hloubky, nejvíce letí vyobrazení postaviček ve stylu manga, respektive z odnože erotických videoher eroge či gal game, kde většinou integrujete s nadpřirozeně vyvinutými, spoře oděnými slečnami, které mají roztomilý hlas a neustále ve vás něco vyvolává sexuální napětí.

Tyto kresby, filmy, hry a vůbec všechno kolem se těší enormní popularitě. Itasha tyto slečny přivádí i do světa automobilů. Nejpopulárnější jsou ty z kategorie hentai, čili animovaného manga porna. Vše začalo v 80. letech, současně s celkovým boomem této subkultury, pak se díky internetu dostaly podobné japonské bizarnosti do světa.

Automobily s polepy Itasha se začaly objevovat prakticky všude na světě. Na něco podobného není problém narazit ani v závodech série GT. Existuje i další odnož, která se jmenuje Itansha. Tady jde zase o polepování motorek a jízdních kol.

Tato subkultura je spjatá i dalšími, jako jsou Bosozuku, na kterou jsme se podívali minule, ale i třeba s něčím, co se jmenuje Dekotora. A tady jde o ten vůbec největší bizár, o kterém si něco řekneme zase příště.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků