Subaru ve Frankfurtu s novou Imprezou a dieselovým boxerem (první foto)

Japonská automobilka Subaru chystá pro frankfurtský autosalon mnoho zajímavostí. Novinkou číslo jedna bude evropská premiéra nové generace Imprezy. Konečně tak uvidíme v celé kráse evropskou verzi vozu, jejíž první snímky Subaru právě zveřejnilo.

Krom toho se světla světa dočkala informace, jaké motory novinka v Evropě nabídne. Ani na tomto poli nepřišlo Subaru s něčím převraným, neboť nová Impreza bude v počátku dostupná s dvojicí agregátů. Základ bude tvořit boxer o objemu 1,5 l DOHC a prozatímním vrcholem pak budr opět boxer, ovšem s objemem 2 litry, který je vybaven častováním AVCS. Obě verze budou samozřejmě vybaveny symetrickým náhonem na všechna kola a Subaru také slibuje nasazení dalších motorizací.

Automobilka chce ve Frankfurtu konečně představit i svůj naftový boxer a to se všemi specifikacemi. Motor má přinést na trh zcela nové vlastnosti o kterých se má konkurenci jen zdát. Vibrace srovnatelné s benzínem, extrémně nízká hlučnost, vysoký litrový výkon, nízká spotřeba a to vše zabalené do obalu motoru s protilehlými písty. Ale to už jsme párkrát slyšeli, uvidíme, jaká bude realita.

Mimo tyto zásadní novinky lze vidět na stánku Subaru i inovovanou Tribecu s posíleným boxerem o objemu 3,6 litru. Dále se zde představí nové Justy a několik studií a konceptů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Subaru Impreza EU verze
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků