Subaru ukazuje nový Levorg pro domácí trh. Kombík je teď prostornější a hi-tech

Po dvojici prototypů se už nová generace sportovně zaměřeného kombíku ukazuje světu. Prozatím však ve specifikaci pro domácí japonský trh.

Ochutnávku na novou generaci kombi Levorg nám Subaru předvedlo ve fázi prototypů již na konci minulého roku, přičemž následně se předvedla i sportovnější verze STI Sport. Teď už automobilka na domácím trhu vytahuje na světlo produkční verzi novinky a jak je vidět, od dřívějších prototypů se vlastně vůbec neliší.

Hybridní Subaru Impreza dorazilo do ČR. Malou úsporu benzinu nedá příliš lacino

Hybridní Subaru Impreza dorazilo do ČR. Malou úsporu benzinu nedá příliš lacino

Sportovně střižený kombík po designové stránce dále vyvíjí styl současné generace a ve výsledku působí možná ještě odvážnějším a drsnějším dojem – tím více ve verzi STI Sport s agresivnějšími nárazníky a dalšími drobnostmi. Ostatně při návrhu exteriéru využili designéři nového směru „Bolder“ z konceptu VIZIV Adrenaline.

Druhá generace Levorgu stojí na platformě SGP (Subaru Global Platform), která je základem třeba Imprezy či XV. Vůči dosavadnímu modelu má zajistit více místa uvnitř, už jen díky prodlouženému rozvoru o 20 mm (2670 mm), přičemž celkově narostla délka vozu o 65 mm (4755 mm). Zvětšil se i objem zavazadlového prostoru na 561 litrů (současný evropský Levorg nabízí 522 litrů).

Mitsubishi prý končí s Evropou nečekaně brzy. České zastoupení však klidní vášně

Mitsubishi prý končí s Evropou nečekaně brzy. České zastoupení však klidní vášně

Poprvé máme možnost nahlédnout i do interiéru nového Levorgu, kterému vévodí nová architektura palubní desky s 11,6palcovým displejem infotainmentu zasazeným na výšku. Před řidičem je pak digitální přístrojový štít, nový je i design volantu a středový panel s voličem převodovky. Premiéru má i nová generace bezpečnostního systému EyeSight s větším počtem kamer, radarů a senzorů pro asistenční funkce.

V kombíku uvádí Subaru i nově vyvinutý přeplňovaný čtyřválcový boxer o objemu 1,8 litru, který zajistí výkon 130 kW (177 koní) a točivý moment 300 N.m. Dále se objevuje vylepšená bezstupňová převodovka CVT a pohon všech kol. Více informací o dynamice vozu zatím Subaru nezveřejnilo.

Hledáte ideální auto na české silnice? Terénní úprava Subaru XV nevyjde draho

Hledáte ideální auto na české silnice? Terénní úprava Subaru XV nevyjde draho

V STI Sport bude také volič jízdních režimů pro různá nastavení rozdělení točivého momentu systému pohonu všech kol a rozdílnou odezvu řízení a motoru. Kromě toho budou v Levorgu uvedeny i nové elektronicky řízené adaptivní tlumiče, které by mohly následně putovat do dalších modelů značky.

Subaru se tedy drží plánu uvedení produkční verze nového Levorgu na domácím trhu v druhé polovině roku. Další trhy, včetně toho evropského, by měly nyní následovat. Prozatím tedy máme alespoň dobrou představu, co bychom mohli od nové generace kombíku čekat.

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

TEST Kia XCeed 1.6 CRDi MHEV a XCeed 1.6 GDi PHEV: Jeden hot a druhý čehý

Kia XCeed 1.6 CRDi MHEV a 1.6 GDI PHEV

Korejský kompakt Kia XCeed je nyní dostupný s novými možnostmi pohonu. Vedle plug-in hybridu jde i o diesel s manuální převodovkou iMT.

včera | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

24.  1.  2021 | Richard Herbich | 97 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 85 příspěvků