Subaru ukázalo prototyp Levorgu STI Sport. Uvede s ním nové chytré tlumiče

Subaru se pomalu chystá na uvedení nové generace Levorgu a ještě před oficiálním představením ukazuje možnou podobu sportovně střižené verze STI Sport.

Japonská automobilka si opět hraje se slovíčkem „prototyp“. V této fázi nám Subaru ukázalo i standardní verzi nové generace Levorgu, i když výsledek již vypadal hodně reálně. Teď značka předvádí rovněž Levorg STI Sport Prototype, tedy sportovně vyhlížející variantu kombíku, který má podle inženýrů opět mířit na lidi, jež baví řízení.

Subaru ukázalo prototyp nového Levorgu. Pod kapotu nasadí nový přeplňovaný boxer

Subaru ukázalo prototyp nového Levorgu. Pod kapotu nasadí nový přeplňovaný boxer

Ani v tomto případě není prototyp Levorgu STI Sport přílišně vzdálen od možné sériové podoby. Nový design kombíku byl pochopitelně trochu přiostřen s nástavci nárazníků a prahů, jiným designem kol, odznaky STI na přední masce a na zádi, přičemž nechybí ani dvojice chromovaných koncovek výfuku. Pohled do interiéru zatím automobilka neumožňuje.

S představením prototypu ohlašuje Subaru i uvedení nových elektronicky řízených adaptivních tlumičů, které by se nemusely objevit pouze na novém Levorgu. STI Sport by pak nabídlo i volič jízdních režimů, pro různá nastavení rozdělení točivého momentu systému pohonu všech kol a rozdílnou odezvu řízení a motoru.

Nové Subaru Forester vstupuje na český trh. Jako hybrid, který stále sleduje řidiče

Nové Subaru Forester vstupuje na český trh. Jako hybrid, který stále sleduje řidiče

Co se týče motoru, o něm stále nevíme příliš informací. V rámci dřívější prezentace prototypu standardního Levorgu nové generace mluvilo Subaru o nově vyvinutém přeplňovaném čtyřválcovém boxeru o objemu 1,8 litru. Důležitá čísla zatím Subaru nezveřejňuje, pouze zmiňuje „vynikající dynamiku“ a „silný točivý moment“.

Verzi STI Sport už Subaru nabízí také u dosavadní generace Levorgu. Otázkou nicméně opět zůstává, jak to bude s dostupností STI Sport mimo domácí japonský trh. Novinku automobilka ukazuje na probíhajícím autosalonu v Tokiu. Premiéry standardní verze nového Levorgu bychom se každopádně měli dočkat v půlce letošního roku.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků