Subaru ukázalo prototyp Levorgu STI Sport. Uvede s ním nové chytré tlumiče

Subaru se pomalu chystá na uvedení nové generace Levorgu a ještě před oficiálním představením ukazuje možnou podobu sportovně střižené verze STI Sport.

Japonská automobilka si opět hraje se slovíčkem „prototyp“. V této fázi nám Subaru ukázalo i standardní verzi nové generace Levorgu, i když výsledek již vypadal hodně reálně. Teď značka předvádí rovněž Levorg STI Sport Prototype, tedy sportovně vyhlížející variantu kombíku, který má podle inženýrů opět mířit na lidi, jež baví řízení.

Subaru ukázalo prototyp nového Levorgu. Pod kapotu nasadí nový přeplňovaný boxer

Subaru ukázalo prototyp nového Levorgu. Pod kapotu nasadí nový přeplňovaný boxer

Ani v tomto případě není prototyp Levorgu STI Sport přílišně vzdálen od možné sériové podoby. Nový design kombíku byl pochopitelně trochu přiostřen s nástavci nárazníků a prahů, jiným designem kol, odznaky STI na přední masce a na zádi, přičemž nechybí ani dvojice chromovaných koncovek výfuku. Pohled do interiéru zatím automobilka neumožňuje.

S představením prototypu ohlašuje Subaru i uvedení nových elektronicky řízených adaptivních tlumičů, které by se nemusely objevit pouze na novém Levorgu. STI Sport by pak nabídlo i volič jízdních režimů, pro různá nastavení rozdělení točivého momentu systému pohonu všech kol a rozdílnou odezvu řízení a motoru.

Nové Subaru Forester vstupuje na český trh. Jako hybrid, který stále sleduje řidiče

Nové Subaru Forester vstupuje na český trh. Jako hybrid, který stále sleduje řidiče

Co se týče motoru, o něm stále nevíme příliš informací. V rámci dřívější prezentace prototypu standardního Levorgu nové generace mluvilo Subaru o nově vyvinutém přeplňovaném čtyřválcovém boxeru o objemu 1,8 litru. Důležitá čísla zatím Subaru nezveřejňuje, pouze zmiňuje „vynikající dynamiku“ a „silný točivý moment“.

Verzi STI Sport už Subaru nabízí také u dosavadní generace Levorgu. Otázkou nicméně opět zůstává, jak to bude s dostupností STI Sport mimo domácí japonský trh. Novinku automobilka ukazuje na probíhajícím autosalonu v Tokiu. Premiéry standardní verze nového Levorgu bychom se každopádně měli dočkat v půlce letošního roku.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků