Subaru Tribeca: facelift již po roce

Japonská automobilka Subaru představí na autosalonu v New Yorku i inovovaný model Tribeca. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale tradiční facelift přichází již po roce od uvedení modelu.

Kontroverzní design přídě se totiž zákazníkům nelíbí a rozporuplné reakce donutily automobilku přistoupit k tomuto kroku. Nvá přední maska více zapadá do současné řady modelů a navíc je daleko uhlazenější a konzervativnější.

Mimo samotnou změnu stylingu dostane Tribeca i nový motor. Šestiválcový třílitr nahradí větší agregát o objemu 3,6 l, který vznikl převrtáním původního motoru. Parametry sice nejsou známy, ale výkon by měl vzrůst zhruba o 15 procent. Motor se navíc pyšní i proměnným časováním ventilů a nízkou váhou. Agregát totiž po úpravě váží méně, než původní, což se jistě projeví na jízdních výkonech.

Tip: Přečtěte si náš test Subaru Tribeca V6.

Klepněte pro větší obrázek
Subaru Tribeca facelift
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků