Subaru také vstupuje do vod hybridních vozů

Automobilka Subaru společně s mateřskou společností Fuji Heavy Industries oznámila vývoj svého vlastního hybridního pohonu. Společně chtějí do roku 2007 uvést na trh hybridní pohon označovaný jako Turbo Parrallel Hybrid (TPH). Tento systém bude využívat tradičních prvků těchto japonských vozů, jako je trvalý pohon všech kol a přeplňovaný motor typu boxer. Elektromotor, který bude pomáhat při rozjezdu a akceleraci, bude umístěn mezi hlavní benzínový motor a převodovku. Díky tomuto řešení má dojít k výraznému snížení emisí a spotřeby. Elektromotoru bude dodávána energie prostřednictvím lithiových článků, které budou dobíjeny během jízdy.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 28 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků