Subaru také vstupuje do vod hybridních vozů

Automobilka Subaru společně s mateřskou společností Fuji Heavy Industries oznámila vývoj svého vlastního hybridního pohonu. Společně chtějí do roku 2007 uvést na trh hybridní pohon označovaný jako Turbo Parrallel Hybrid (TPH). Tento systém bude využívat tradičních prvků těchto japonských vozů, jako je trvalý pohon všech kol a přeplňovaný motor typu boxer. Elektromotor, který bude pomáhat při rozjezdu a akceleraci, bude umístěn mezi hlavní benzínový motor a převodovku. Díky tomuto řešení má dojít k výraznému snížení emisí a spotřeby. Elektromotoru bude dodávána energie prostřednictvím lithiových článků, které budou dobíjeny během jízdy.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků