Subaru také vstupuje do vod hybridních vozů

Automobilka Subaru společně s mateřskou společností Fuji Heavy Industries oznámila vývoj svého vlastního hybridního pohonu. Společně chtějí do roku 2007 uvést na trh hybridní pohon označovaný jako Turbo Parrallel Hybrid (TPH). Tento systém bude využívat tradičních prvků těchto japonských vozů, jako je trvalý pohon všech kol a přeplňovaný motor typu boxer. Elektromotor, který bude pomáhat při rozjezdu a akceleraci, bude umístěn mezi hlavní benzínový motor a převodovku. Díky tomuto řešení má dojít k výraznému snížení emisí a spotřeby. Elektromotoru bude dodávána energie prostřednictvím lithiových článků, které budou dobíjeny během jízdy.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků