Subaru také vstupuje do vod hybridních vozů

Automobilka Subaru společně s mateřskou společností Fuji Heavy Industries oznámila vývoj svého vlastního hybridního pohonu. Společně chtějí do roku 2007 uvést na trh hybridní pohon označovaný jako Turbo Parrallel Hybrid (TPH). Tento systém bude využívat tradičních prvků těchto japonských vozů, jako je trvalý pohon všech kol a přeplňovaný motor typu boxer. Elektromotor, který bude pomáhat při rozjezdu a akceleraci, bude umístěn mezi hlavní benzínový motor a převodovku. Díky tomuto řešení má dojít k výraznému snížení emisí a spotřeby. Elektromotoru bude dodávána energie prostřednictvím lithiových článků, které budou dobíjeny během jízdy.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků