První elektrické SUV Subaru se oficiálně jmenuje Solterra. Už máme i první fotky

Subaru už elektrifikované modely nabízí, musí však jít s dobou a ta si žádá elektromobil. Vedle jména dnes značka zveřejnila také první fotky sériového vozu.

Že bude mít Subaru elektromobil, není žádná novinka. Značka vůz vyvíjí společně s Toyotou a v podstatě půjde o dvojče konceptu bZ4x. Jakožto SUV segmentu C se stane alternativou k Subaru Forester a uvedení v Japonsku, USA, Kanadě, Evropě a Číně je naplánováno na polovinu příštího roku.

Vůz vznikne na globální platformě e-Subaru, respektive e-TNGA v případě Toyoty. Zatímco Subaru do společného díla přineslo dlouholeté zkušenosti s pohonem všech kol, Toyota pomohla bohatými zkušenostmi v oblasti elektrifikace.

Subaru potvrzuje elektrické SUV pro Evropu. Velikostně čekejte Forester na baterky

Subaru potvrzuje elektrické SUV pro Evropu. Velikostně čekejte Forester na baterky

Subaru ani Toyota zatím neuvádějí bližší technické specifikace, má-li však elektromobil mít pohon 4x4, počítejme s motorem na každé nápravě. Podobně velké elektromobily konkurenčních značek na jedno nabití ujedou skoro 500 kilometrů, lze tedy očekávat, že se Japonci nebudou držet stranou.

V souvislosti s novým elektromobilem dnes Subaru vydalo tiskovou zprávu, v níž uvedlo i jméno vozu. Název Solterra vzniknul spojením latinských slov Sol a Terra, tedy Slunce a Země. Ještě minulý měsíc se hovořilo o názvu Evoltis, tak se ale vůz může jmenovat na vybraných trzích.

Koncept bZ4X je vizí elektrického SUV od Toyoty. Produkci už má potvrzenou

Koncept bZ4X je vizí elektrického SUV od Toyoty. Produkci už má potvrzenou

V galerii se můžete podívat na první snímky sériového vozu. Vzhledem k tomu, jak jsou si podobné vozy Subaru BRZ a Toyota GR86, lze očekávat, že se zatím utajená podoba Subaru Solterra nebude příliš lišit od konceptu Toyota bZ4x.

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

včera | Richard Herbich | 11 příspěvků
První jízda s novým Rolls-Roycem Ghost Extended: Vezl nás nejlepší řidič světa!

Rolls-Royce Ghost Extended

Pokud se rozhodnete poskytovat lidem lázeňskou péči, připravte si pořádný balík. Nebo si za zlomek kupte nový Rolls-Royce Ghost a klienty vozte na zadním sedadle s barem.

12.  6.  2021 | Jiří Baborský | 15 příspěvků
TEST Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI (373 kW): Skvělý motor nahrazen dokonalým

Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI

Největší SUV z Ingolstadtu v ostré verzi přezbrojily ze vznětového na zážehový agregát. Co to s nimi udělalo?

11.  6.  2021 | Jan MičkaVladimír Kadera | 26 příspěvků