Subaru představilo Imprezu pro rallye skupiny N

Jen před pár dny se objevily oficiální technické specifikace nové Imprezy a už zde máme její závodní verzi pro rallye skupiny N. Vůz nyní prochází certifikací FIA a je připraven pro první objednávky týmů pro sezónu 2008.

Mezi odlišnosti od sériové verze patří zesílené šasi, jiná geometrie kol s větším negativním odklonem, nová převodovka, ochranný rám uvnitř, mírně prodloužený rozvor nebo mnoho úprav na motoru, především pak odlehčení jednotlivých dílů. Přesné specifikace agregátu prozatím uvolněny nebyly.

Další zásahy směrovaly k lepšímu rozložení hmotnosti a zkrácení zadního převisu, co by se mělo pozitivně projevit na jízdních vlastnostech. Jen přednedávnem představilo Mitsubishi pro skupinu N svůj nový Lancer Evo X. Dlouholetá bitva tak nadále pokračuje...

Klepněte pro větší obrázek
Nová Impreza pro skupinu N

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků