Subaru představilo Imprezu pro rallye skupiny N

Jen před pár dny se objevily oficiální technické specifikace nové Imprezy a už zde máme její závodní verzi pro rallye skupiny N. Vůz nyní prochází certifikací FIA a je připraven pro první objednávky týmů pro sezónu 2008.

Mezi odlišnosti od sériové verze patří zesílené šasi, jiná geometrie kol s větším negativním odklonem, nová převodovka, ochranný rám uvnitř, mírně prodloužený rozvor nebo mnoho úprav na motoru, především pak odlehčení jednotlivých dílů. Přesné specifikace agregátu prozatím uvolněny nebyly.

Další zásahy směrovaly k lepšímu rozložení hmotnosti a zkrácení zadního převisu, co by se mělo pozitivně projevit na jízdních vlastnostech. Jen přednedávnem představilo Mitsubishi pro skupinu N svůj nový Lancer Evo X. Dlouholetá bitva tak nadále pokračuje...

Klepněte pro větší obrázek
Nová Impreza pro skupinu N

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků