Subaru představilo Imprezu pro rallye skupiny N

Jen před pár dny se objevily oficiální technické specifikace nové Imprezy a už zde máme její závodní verzi pro rallye skupiny N. Vůz nyní prochází certifikací FIA a je připraven pro první objednávky týmů pro sezónu 2008.

Mezi odlišnosti od sériové verze patří zesílené šasi, jiná geometrie kol s větším negativním odklonem, nová převodovka, ochranný rám uvnitř, mírně prodloužený rozvor nebo mnoho úprav na motoru, především pak odlehčení jednotlivých dílů. Přesné specifikace agregátu prozatím uvolněny nebyly.

Další zásahy směrovaly k lepšímu rozložení hmotnosti a zkrácení zadního převisu, co by se mělo pozitivně projevit na jízdních vlastnostech. Jen přednedávnem představilo Mitsubishi pro skupinu N svůj nový Lancer Evo X. Dlouholetá bitva tak nadále pokračuje...

Klepněte pro větší obrázek
Nová Impreza pro skupinu N

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků