Subaru potvrzuje nástupce BRZ. Půjde do něj klidně i bez Toyoty

Přestože je vznik nástupce sporťáku GT86 ze strany Toyoty stále nejasný, Subaru již potvrzuje, že i bez dřívějšího partnerství pracuje na vývoji protějšku BRZ.

Dvojice sportovních modelů se sdílenou technikou Toyoty a Subaru je v poslední době základem mnoha spekulací. Na jedné straně se objevují zprávy, že Toyota přemýšlí, zda vůbec uvést nástupce GT86, čímž by samozřejmě partnerství mezi oběma značkami zaniklo. Teď ovšem samo Subaru přiznává, že i bez spolupráce s Toyotou bychom se nového, malého sporťáku přece jen měli dočkat.

Zatímco Toyota se k domněnkám nevyjadřuje, magazínu Carscoops nyní zmínil zajímavé informace mluvčí Subaru Ron Kinno, a to vcelku přímočaře. „Spekulace sice nepodporujeme, ale my už v tuto chvíli míříme kupředu a pracujeme na nové generaci BRZ. Více podrobností však zatím neposkytneme,“ řekl Kinno.

Toyota láká na nový koncept Supry. Předvede nabídku sportovních dílů divize TRD

Toyota láká na nový koncept Supry. Předvede nabídku sportovních dílů divize TRD

Vše by tedy nasvědčovalo scénáři, kdy Subaru uvede nové BRZ i bez nutné spolupráce s Toyotou. Na druhou stranu, Toyota v poslední době stále výrazněji zmiňuje rozšiřování nabídky svých sportovně zaměřených modelů, kdy dřívější zprávy uváděly celou trojici takto zaměřených vozů – právě s GT86 jakožto středem nabídky. Možná se tedy partnerství dvou značek rozejde, ale sporťáků se nakonec dočkáme od obou stran.  

Toyota přitom nemá nyní zapotřebí pozornost směřovat na další nový model, když má zrovna plné ruce práce s uvedením nové Supry na trh a její ostřejší verzí GRMN, na které oficiálně pracuje. Právě Supra ovšem spekulacím ohledně ukončení GT86 přidává na pravděpodobnosti.

Tohle je nejrychlejší Subaru STI. Má 341 koní a střechu z karbonu

Tohle je nejrychlejší Subaru STI. Má 341 koní a střechu z karbonu

Nová generace legendárního jména totiž přijde na trh rovněž s nejslabší dvoulitrovou motorizací o výkonu 145 kW (197 koní), tedy přesně v revíru současné GT86. Automobilka by tak možná nestrpěla dva podobně výkonné a sportovně zaměření modely ve svém portfoliu a GT86 by jednoduše „lezla do zelí“ nové Supře.

Uvidíme tedy. Od Toyoty nemáme potvrzeno vůbec nic. Ze strany Subaru si ale můžeme být jisti, že o další klasický sporťák s motorem vpředu a pohonem zadních kol nepřijdeme. 

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků