Subaru potvrzuje elektrické SUV pro Evropu. Velikostně čekejte Forester na baterky

Do elektrifikace modelové nabídky se v Evropě naplno pustí i Subaru. Techniku bude sdílet s Toyotou.

Spolupráce Subaru a Toyoty se mimo novou generaci sporťáků BRZ a GR86 ohlíží také na nutnou elektrifikaci modelové nabídky v Evropě. Nedlouho poté, co Toyota oznámila příchod nového elektrického SUV do nabídky na starém kontinentu, potvrzuje stejný krok i Subaru. Značky budou totiž mezi sebou opět sdílet techniku.

Plug-in hybridní Toyota RAV4 si v losím testu nevedla dobře. Nebyla však sama

Plug-in hybridní Toyota RAV4 si v losím testu nevedla dobře. Nebyla však sama

Přesněji mluvíme o nové modulární platformě e-TNGA, na které již Toyota chystá elektrické SUV o velikosti RAV4. A Subaru se nyní přidává s informací, že jeho SUV na baterky se bude rozměrově podobat dnešnímu Foresteru. Stejně jako u Toyoty bude prozatím nepojmenovaný model navržen s ohledem na vkus a přání zákazníků v Evropě.

Modulární základ obou značek má být snadno přizpůsobitelný pro nejrůznější typy vozů s možností upravovat šířku, délku, rozvor i výšku vozidla. V závislosti na modelu bude možné pohánět čistě přední nebo zadní kola, případně obě nápravy. Lze tedy předpokládat, že i Subaru v budoucnu na této sdílené platformě vytvoří další elektromobily.

Nové Subaru Levorg je japonským Autem roku. I díky skvělému motoru a asistentům

Nové Subaru Levorg je japonským Autem roku. I díky skvělému motoru a asistentům

Obou nových SUV bychom se měli dočkat během příštího roku, Subaru upřesňuje premiéru v první polovině 2021. V následujících měsících tak čekejme další informace v rámci klasické vlny upoutávek. Není pochyb, že nový elektromobil je především pro Subaru na trhu Evropy nutností, pokud se chce v budoucnu vyhnout tučným pokutám za nadlimitní produkci emisí. I přes současné trable chce ale na zdejším trhu zůstat.

V galerii Subaru Forester e-Boxer.

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 57 příspěvků