Subaru má problém, zastavuje prodej některých vozů

Americké zastoupení automobilky Subaru bylo nuceno bez prodlení zastavit prodeje všech modelů vybavených čtyřválcem o objemu 2,5 l s přeplňování, který lze najít v modelech Forester, Legacy a Impreza. Jedná se o vozy vyrobené v lednu a únoru tohoto roku.

U Foresteru jde o vozy vyrobené po 8. 1. 2008, u Legacy po 4. 2. 2008 a u Imprezy o vozy vyrobené po 8. 1. 2008.

Dle vyjádření zástupců automobilky přišlo toto opatření, jelikož z vícero motorů se ozývaly divné zvuky, které mixovaly velký hluk a klepání. Subaru bude nyní zkoumat, v čem je problém a dokud nepřijde na podstatu problému, pozastaví prodeje na tomto trhu. Dle informací by se to vozů prodávaných u nás nemělo týkat, ale kdo ví. Ostatně pro Subaru je to již druhý problém za poslední dobu u tohoto druhu. U minulé generace Imprezy STi docházelo příliš často k zadírání motoru při využívání jeho potenciálu.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 51 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků