Subaru má problém, zastavuje prodej některých vozů

Americké zastoupení automobilky Subaru bylo nuceno bez prodlení zastavit prodeje všech modelů vybavených čtyřválcem o objemu 2,5 l s přeplňování, který lze najít v modelech Forester, Legacy a Impreza. Jedná se o vozy vyrobené v lednu a únoru tohoto roku.

U Foresteru jde o vozy vyrobené po 8. 1. 2008, u Legacy po 4. 2. 2008 a u Imprezy o vozy vyrobené po 8. 1. 2008.

Dle vyjádření zástupců automobilky přišlo toto opatření, jelikož z vícero motorů se ozývaly divné zvuky, které mixovaly velký hluk a klepání. Subaru bude nyní zkoumat, v čem je problém a dokud nepřijde na podstatu problému, pozastaví prodeje na tomto trhu. Dle informací by se to vozů prodávaných u nás nemělo týkat, ale kdo ví. Ostatně pro Subaru je to již druhý problém za poslední dobu u tohoto druhu. U minulé generace Imprezy STi docházelo příliš často k zadírání motoru při využívání jeho potenciálu.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 33 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků