Subaru má problém, zastavuje prodej některých vozů

Americké zastoupení automobilky Subaru bylo nuceno bez prodlení zastavit prodeje všech modelů vybavených čtyřválcem o objemu 2,5 l s přeplňování, který lze najít v modelech Forester, Legacy a Impreza. Jedná se o vozy vyrobené v lednu a únoru tohoto roku.

U Foresteru jde o vozy vyrobené po 8. 1. 2008, u Legacy po 4. 2. 2008 a u Imprezy o vozy vyrobené po 8. 1. 2008.

Dle vyjádření zástupců automobilky přišlo toto opatření, jelikož z vícero motorů se ozývaly divné zvuky, které mixovaly velký hluk a klepání. Subaru bude nyní zkoumat, v čem je problém a dokud nepřijde na podstatu problému, pozastaví prodeje na tomto trhu. Dle informací by se to vozů prodávaných u nás nemělo týkat, ale kdo ví. Ostatně pro Subaru je to již druhý problém za poslední dobu u tohoto druhu. U minulé generace Imprezy STi docházelo příliš často k zadírání motoru při využívání jeho potenciálu.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků