Subaru má problém, zastavuje prodej některých vozů

Americké zastoupení automobilky Subaru bylo nuceno bez prodlení zastavit prodeje všech modelů vybavených čtyřválcem o objemu 2,5 l s přeplňování, který lze najít v modelech Forester, Legacy a Impreza. Jedná se o vozy vyrobené v lednu a únoru tohoto roku.

U Foresteru jde o vozy vyrobené po 8. 1. 2008, u Legacy po 4. 2. 2008 a u Imprezy o vozy vyrobené po 8. 1. 2008.

Dle vyjádření zástupců automobilky přišlo toto opatření, jelikož z vícero motorů se ozývaly divné zvuky, které mixovaly velký hluk a klepání. Subaru bude nyní zkoumat, v čem je problém a dokud nepřijde na podstatu problému, pozastaví prodeje na tomto trhu. Dle informací by se to vozů prodávaných u nás nemělo týkat, ale kdo ví. Ostatně pro Subaru je to již druhý problém za poslední dobu u tohoto druhu. U minulé generace Imprezy STi docházelo příliš často k zadírání motoru při využívání jeho potenciálu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků