Subaru Liberty GT: převlečené STi

Japonská automobilka Subaru připravila pro své australské zákazníky malý-velký dárek. Technici z divize STi si vzali do parády model Liberty GT spec. B a pořádně jej poladili. Pokud vám ovšem Liberty moc neříká, dodatek spec. B jistě napoví. Ano, tento vůz se u nás prodává jako Legacy.

Fanoušci Subaru jistě čekají, co vše lidé z STi tomuto modelu „provedli”. Jednou ze základních úprav je navýšení výkonu. Sériové Liberty s třílitrovým šestiválcovým boxerem disponuje výkonem 184 kW (250 k). Po instalaci nové ECU byl výkon navýšen o 10 kW na současných 194 kW (264 k). Nejvyšší točivý moment pak vzrostl o 11 Nm na výsledných 350 Nm.

Aktivita STi se nevyhnula ani podvozku. Zde byla použita nová 18" kola s pneumatikami Pirelli P Zero Rosso. Liberty navíc dostalo i zcela nové tlumiče a Brembo brzdy za předními i zadními koly, které mají svůj původ u klasických STi modelů.

Subaru si pohrálo i s interiérem. Zcela nový audio systém se 14 reproduktory McIntosh, koženými anatomickými sedačkami, která jsou el. nastavitelná v osmi směrech, zcela nové dekorace v interiéru a mnoho dalšího.

Exkluzivitu této série podtrhuje i fakt, že takto upravených kousků bude jen 300. A to za cenu 65 990 australských dolarů, tedy za 1 140 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Subaru Liberty GT
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků