Subaru láká na elektromobil Solterra zenovým videem. Premiéra je za rohem

První elektromobil japonské značky vzniká ve spolupráci s Toyotou. Ta je ohledně designu sdílnější, ale i tak už téměř víme, na co se těšit.

Vozy Subaru čelí hlavně v Evropě problému s vysokými emisemi, což je sice pro automobilku problém, ale pro zákazníky výhoda – pod kapotou mají stále pořádné motory s důstojnou litráží. Nicméně ani této značce se nevyhnula elektrifikace, která doplní stávající nabídku modelů. První vlaštovkou bude model Solterra, který je klonem chystané elektrické Toyoty, jíž předznamenal koncept BZ4X.

Koncept bZ4X je vizí elektrického SUV od Toyoty. Produkci už má potvrzenou

Koncept bZ4X je vizí elektrického SUV od Toyoty. Produkci už má potvrzenou

Jako správné Subaru bude mít Solterra pohon všech kol, což znamená dvoumotorové uspořádání. Ostré hrany sdílí se sesterským modelem, k nim ale přidává výrazné oplastování hlavně přední části v oblasti blatníků. Ve videu se můžeme pokochat také detaily předních a zadních světel plus zajímavě řešeným střešním spoilerem, rozděleným na dvě části po stranách.

Nové Subaru WRX oficiálně: 275 koní, pohon 4x4 a manuál k nám zatím nemíří

Nové Subaru WRX oficiálně: 275 koní, pohon 4x4 a manuál k nám zatím nemíří

Ohledně výkonu nebo dojezdu zatím ani jedna z dvou automobilek nic neprozradila, jako první ale půjde na trh Toyota, díky níž se dozvíme také technické detaily modelu od Subaru.

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto. V současnosti nese společnost název Subaru Corporation.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

Nový VW Golf R Variant je pořád božsky všestranný a je s ním sranda. I na dráze!

VW Golf R Variant

Novou generaci Volkswagenu Golf R Variant jste si mohli prohlédnout už na konci prázdnin na výstavě Světa motorů Auta na náplavce. My jsme se však poprvé svezli až o měsíc později v Německu a dalo nám to víc, než jsme si vůbec dokázali představit.

15.  10.  2021 | Jan Mička | 19 příspěvků
TEST SsangYong Musso Grand Premium 2.2 e-XDI: Fachman za cenu brigádníka

SsangYong Musso Grand

Korejský pick-up prošel omlazením, které poznáte na první pohled. Pod novou tváří se toho ale moc nezměnilo. Stačí to k udržení kroku s ostatními?

14.  10.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q4 SB 50 e-tron quattro: Když to má fungovat, berte plnou palbu!

Audi Q4 SB 50 e-tron quattro

Vysoký dojezd? Máme. Kvalitní zpracování? Také. Výkon? Nechybí. Jízdní komfort? Nadprůměrný. Designový elektromobil se Audi hodně povedl, ale bez chybičky není.

10.  10.  2021 | Richard Herbich | 5 příspěvků