Subaru Impreza WRX Perrin: japonsko-americká specialita

Nová generace modelu Impreza je vskutku kontroverzní a její provedení hatchback bylo odsouzeno mnoha zarytými fanoušky této japonské automobilky. Nic to však nemění na tom, že nová Impreza se postupně zabydluje i u nás a postupně si razí cestu ke svým zákazníkům.

Po pravdě řečeno, mnoho tuningových firem tento model zatím neoslovil, ovšem americká společnost Perrin se rozhodla, že z „malé Imprezy“ vytěží co nejvíc. Nasvědčuje tomu už agresivněji působící příď vozu, kterou zdobí mohutný chladič s logem úpravce. Zajímavé je pojetí laku karoserie, jehož motiv je pravděpodobně odvozen ze hry tetris...

Společnost se ale zaměřila především na světoznámý boxer, který Impreza ukrývá pod svou kapotou a výměnou různých komponentů z něj vytáhla celkem slušný výkon. Na seznamu změn figuruje například zcela nový výfukový systém, katalyzátor a turbodmychadlo. Úpravci se ještě „pohráli“ jednotkou ECU a výsledkem je výkon zodpovídající hodnotě 385 koní a maximální točivý moment 540 Nm.

Na další modifikace samozřejmě došlo i na podvozku, zde jsou nyní nové nastavitelné tlumiče od společnosti H&R a nové stabilizátory. 17-ti palcové disky Konig obepínají 245 mm pneumatiky Yokohama Advan Neova.

O dynamice vozu oficiální informace nehovoří, ale téměř 400 koní v subtilním hatchbacku dává tušit solidní potenciál...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Subaru Impreza WRX Perrin
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků