Subaru Impreza WRX Perrin: japonsko-americká specialita

Nová generace modelu Impreza je vskutku kontroverzní a její provedení hatchback bylo odsouzeno mnoha zarytými fanoušky této japonské automobilky. Nic to však nemění na tom, že nová Impreza se postupně zabydluje i u nás a postupně si razí cestu ke svým zákazníkům.

Po pravdě řečeno, mnoho tuningových firem tento model zatím neoslovil, ovšem americká společnost Perrin se rozhodla, že z „malé Imprezy“ vytěží co nejvíc. Nasvědčuje tomu už agresivněji působící příď vozu, kterou zdobí mohutný chladič s logem úpravce. Zajímavé je pojetí laku karoserie, jehož motiv je pravděpodobně odvozen ze hry tetris...

Společnost se ale zaměřila především na světoznámý boxer, který Impreza ukrývá pod svou kapotou a výměnou různých komponentů z něj vytáhla celkem slušný výkon. Na seznamu změn figuruje například zcela nový výfukový systém, katalyzátor a turbodmychadlo. Úpravci se ještě „pohráli“ jednotkou ECU a výsledkem je výkon zodpovídající hodnotě 385 koní a maximální točivý moment 540 Nm.

Na další modifikace samozřejmě došlo i na podvozku, zde jsou nyní nové nastavitelné tlumiče od společnosti H&R a nové stabilizátory. 17-ti palcové disky Konig obepínají 245 mm pneumatiky Yokohama Advan Neova.

O dynamice vozu oficiální informace nehovoří, ale téměř 400 koní v subtilním hatchbacku dává tušit solidní potenciál...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Subaru Impreza WRX Perrin
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků