Subaru Impreza WRX diesel: opět blíže skutečnosti

Celý únor provázely motoristický svět informace, že Subaru hodlá přijít na trh s ostrým provedením modelu Impreza, který bude pohánět naftový motor. Původně se hovořilo i o verzi STi, což se zdálo být velmi nepravděpodobným, ale v minulosti jsme se již mohli několikrát přesvědčit, že vše je za určitých podmínek možné.

Doba šla dále a nyní to s rychlým naftovým Subaru vypadá velmi zajímavě. Ostrá Impreza s naftou skutečně bude, ale půjde o provedení WRX, tedy o výkonnou, ale pořád dostatečně civilní verzi, která nezničí ducha STi.

O pohon se bude starat modifikovaný čtyřválcový boxer, který spaluje naftu a který byl představen již dříve. Jeho výkon má pro verzi WRX vzrůst až na 200 koní a točivý moment přes 400 Nm a to vše s jedním turbem. Původně se totiž hovořilo o 180 koních a 400 Nm. Tato verze se sice na trh dostane také, ale bude určena pro větší modely Subaru, kde výkon 150 koní není nijak omračující.

Subaru navíc jde s naftou ještě dál. Nyní pracuje na inovacích, které umožní tento motor prodávat i ve Spojených státech. Pokud ovšem Subaru bude na těchto inovacích pracovat stejně rychle, jako na vývoji naftového boxeru, pak se tak stane až za pár let...

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

dnes | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků