Subaru Impreza WRX diesel: opět blíže skutečnosti

Celý únor provázely motoristický svět informace, že Subaru hodlá přijít na trh s ostrým provedením modelu Impreza, který bude pohánět naftový motor. Původně se hovořilo i o verzi STi, což se zdálo být velmi nepravděpodobným, ale v minulosti jsme se již mohli několikrát přesvědčit, že vše je za určitých podmínek možné.

Doba šla dále a nyní to s rychlým naftovým Subaru vypadá velmi zajímavě. Ostrá Impreza s naftou skutečně bude, ale půjde o provedení WRX, tedy o výkonnou, ale pořád dostatečně civilní verzi, která nezničí ducha STi.

O pohon se bude starat modifikovaný čtyřválcový boxer, který spaluje naftu a který byl představen již dříve. Jeho výkon má pro verzi WRX vzrůst až na 200 koní a točivý moment přes 400 Nm a to vše s jedním turbem. Původně se totiž hovořilo o 180 koních a 400 Nm. Tato verze se sice na trh dostane také, ale bude určena pro větší modely Subaru, kde výkon 150 koní není nijak omračující.

Subaru navíc jde s naftou ještě dál. Nyní pracuje na inovacích, které umožní tento motor prodávat i ve Spojených státech. Pokud ovšem Subaru bude na těchto inovacích pracovat stejně rychle, jako na vývoji naftového boxeru, pak se tak stane až za pár let...

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků