Subaru Impreza SW na Slovensku s novým boxerom 1,5 l

Subaru pripravilo pre svoj modelový rad Impreza Station Wagon (5-dverové kombi) novú základnú motorizáciu. Je ňou 1,5litrový štvorvalcový agregát typu boxer s maximálnym výkonom 77 kW (105 k) pri 6400 ot./min. Motor sa kombinuje s 5-stupňovou manuálnou alebo 4-stupňovou automatickou prevodovkou. Spotreba paliva sa pohybuje na úrovni 7,9 l na 100 km, v prípade automatickej prevodovky je o 2 deci vyššia.

Ani pri najslabšej motorizácii Subaru neupustilo od trvalého pohonu všetkých štyroch kolies Symmetrical AWD. Spolu s redukčnou prevodovkou, ktorá dokáže skrátiť jednotlivé prevodové stupne o 30%, tak Impreza nepohrdne ani prudšími výjazdmi po nespevnených alebo klzkých povrchoch.

Na Slovensku štartuje Impreza SW 1,5 na cene 699 990 Sk. V základnej výbave nájdete napríklad predné i bočné airbagy, aktívne opierky hlavy, disky z ľahkých zliatin, strešné lišty, elektrické okná aj zrkadlá, rádio s CD prehrávačom alebo automatickú klimatizáciu.

Klepněte pro větší obrázek
Subaru Impreza SW 1,5

Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků
TEST Audi A6 50 TDI quattro: Maximálně efektivní manažerský balíček?

Audi A6 50 TDI quattro

Audi přispěchala s novou A6 v nejisté emisní době, stojí na úplně nových základech a spolu s A8 reprezentuje nové pojetí interiéru. A postavit se má aktuální velmi povedené pětkové řadě od BMW. To je hodně úkolů na jeden sedan vyšší střední třídy!

6.  12.  2018 | Milan Lažanský | 38 příspěvků