Subaru Impreza SW na Slovensku s novým boxerom 1,5 l

Subaru pripravilo pre svoj modelový rad Impreza Station Wagon (5-dverové kombi) novú základnú motorizáciu. Je ňou 1,5litrový štvorvalcový agregát typu boxer s maximálnym výkonom 77 kW (105 k) pri 6400 ot./min. Motor sa kombinuje s 5-stupňovou manuálnou alebo 4-stupňovou automatickou prevodovkou. Spotreba paliva sa pohybuje na úrovni 7,9 l na 100 km, v prípade automatickej prevodovky je o 2 deci vyššia.

Ani pri najslabšej motorizácii Subaru neupustilo od trvalého pohonu všetkých štyroch kolies Symmetrical AWD. Spolu s redukčnou prevodovkou, ktorá dokáže skrátiť jednotlivé prevodové stupne o 30%, tak Impreza nepohrdne ani prudšími výjazdmi po nespevnených alebo klzkých povrchoch.

Na Slovensku štartuje Impreza SW 1,5 na cene 699 990 Sk. V základnej výbave nájdete napríklad predné i bočné airbagy, aktívne opierky hlavy, disky z ľahkých zliatin, strešné lišty, elektrické okná aj zrkadlá, rádio s CD prehrávačom alebo automatickú klimatizáciu.

Klepněte pro větší obrázek
Subaru Impreza SW 1,5

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 46 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků