Subaru Impreza STi diesel nabírá reálnou podobu

Je to sotva pár dnů, co jsme přinesli první informace o možném příchodu naftové verze ostrého hatchbacku Impreza STi (celý článek) a již jsou na světě další podrobnější specifikace.

Prozatím nejde o nic z oficiálních míst, ale nový naftový boxer o objemu 2 litry, který by se měl objevit pod kapotou STi, má disponovat zvýšeným výkonem 180 koní (série 150) a točivým momentem 400 Nm (série 350). Stovku má zvládnout tato verze lehce pod sedm sekund a má dosáhnout rychlosti přes 220 km/h. Jsou to tedy hodnoty výrazně horší, než u civilnějšího modelu WRX.

Každopádně je otázkou, zda Subaru skutečně „zradí” STi a v Evropě nasadí naftovou verzi s tímto označením. Přeci jenom se jedná o vrcholný model, což ten naftový nikdy nebude. Osobně mám za to, že Subaru nabídne ostřejší provedení Imprezy, ale s označením WRX.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků