Subaru Impreza sedan i kombi končí

Již jen tři měsíce zbývá do malé japonské revoluce. Na počátku dubna bude na autosalonu v New Yorku představena nová generace Subaru Impreza. Model, který se u nás příliš neprodává, prodělá velkou proměnu. Stávající sedan a kombi totiž nahradí jediný model a to zcela nový hatchback.

Jak přesně bude hatchback vypadat není známo, ovšem produkční verze by měla po stránce designu vycházet z konceptu B5 TPH. Jediný model, který nahradí dva stávající, má několik výhod. Obecně není ve světě o malé sedany nižší třední třídy až takový zájem a kombi z dílny Subaru zas není až tak praktické jako ta konkurenční.

Dobrou zprávou pro všechny milovníky současné Imprezy je fakt, že mimo samotný vzhled se toho až tolik nezmění. Imprezu budou i nadále pohánět motory boxer a o přenos výkonu se bude i nadále starat trvalý náhon na všechna kola.

Ze světa tak ovšem zmizí jeden ze dvou posledních zástupců opravdu ostrých malýchsedanů. Subaru vyklidí pole a Lancer Evo tak zůstane tak trochu osamocen.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Subaru B5 TPH
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků