Subaru Impreza sedan i kombi končí

Již jen tři měsíce zbývá do malé japonské revoluce. Na počátku dubna bude na autosalonu v New Yorku představena nová generace Subaru Impreza. Model, který se u nás příliš neprodává, prodělá velkou proměnu. Stávající sedan a kombi totiž nahradí jediný model a to zcela nový hatchback.

Jak přesně bude hatchback vypadat není známo, ovšem produkční verze by měla po stránce designu vycházet z konceptu B5 TPH. Jediný model, který nahradí dva stávající, má několik výhod. Obecně není ve světě o malé sedany nižší třední třídy až takový zájem a kombi z dílny Subaru zas není až tak praktické jako ta konkurenční.

Dobrou zprávou pro všechny milovníky současné Imprezy je fakt, že mimo samotný vzhled se toho až tolik nezmění. Imprezu budou i nadále pohánět motory boxer a o přenos výkonu se bude i nadále starat trvalý náhon na všechna kola.

Ze světa tak ovšem zmizí jeden ze dvou posledních zástupců opravdu ostrých malýchsedanů. Subaru vyklidí pole a Lancer Evo tak zůstane tak trochu osamocen.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Subaru B5 TPH
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků