Subaru Impreza sedan i kombi končí

Již jen tři měsíce zbývá do malé japonské revoluce. Na počátku dubna bude na autosalonu v New Yorku představena nová generace Subaru Impreza. Model, který se u nás příliš neprodává, prodělá velkou proměnu. Stávající sedan a kombi totiž nahradí jediný model a to zcela nový hatchback.

Jak přesně bude hatchback vypadat není známo, ovšem produkční verze by měla po stránce designu vycházet z konceptu B5 TPH. Jediný model, který nahradí dva stávající, má několik výhod. Obecně není ve světě o malé sedany nižší třední třídy až takový zájem a kombi z dílny Subaru zas není až tak praktické jako ta konkurenční.

Dobrou zprávou pro všechny milovníky současné Imprezy je fakt, že mimo samotný vzhled se toho až tolik nezmění. Imprezu budou i nadále pohánět motory boxer a o přenos výkonu se bude i nadále starat trvalý náhon na všechna kola.

Ze světa tak ovšem zmizí jeden ze dvou posledních zástupců opravdu ostrých malýchsedanů. Subaru vyklidí pole a Lancer Evo tak zůstane tak trochu osamocen.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Subaru B5 TPH
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků