Subaru Impreza sedan i kombi končí

Již jen tři měsíce zbývá do malé japonské revoluce. Na počátku dubna bude na autosalonu v New Yorku představena nová generace Subaru Impreza. Model, který se u nás příliš neprodává, prodělá velkou proměnu. Stávající sedan a kombi totiž nahradí jediný model a to zcela nový hatchback.

Jak přesně bude hatchback vypadat není známo, ovšem produkční verze by měla po stránce designu vycházet z konceptu B5 TPH. Jediný model, který nahradí dva stávající, má několik výhod. Obecně není ve světě o malé sedany nižší třední třídy až takový zájem a kombi z dílny Subaru zas není až tak praktické jako ta konkurenční.

Dobrou zprávou pro všechny milovníky současné Imprezy je fakt, že mimo samotný vzhled se toho až tolik nezmění. Imprezu budou i nadále pohánět motory boxer a o přenos výkonu se bude i nadále starat trvalý náhon na všechna kola.

Ze světa tak ovšem zmizí jeden ze dvou posledních zástupců opravdu ostrých malýchsedanů. Subaru vyklidí pole a Lancer Evo tak zůstane tak trochu osamocen.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Subaru B5 TPH
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků